Пам’ять людини і так страшно перевантажена — їй би тримати в голові тільки 5-9 поточних завдань або думок. І вже точно складно запам’ятати, де зберіг статтю, яка здалася дуже корисною в 2016 році на тему пошукової оптимізації. Може, в купі закладок браузера, може, серед величезної кількості заміток в Evernote.

Я вже докладно писала про цей тип софта — «менеджер персональної інформації». Я щільно працювала з двома програмами, які описала в пості за посиланням. Зараз знову повернулася до Essential PIM, хоча він починає трохи пригальмовувати, коли в ньому набирається багато-багато заміток і ще з скопійованими всередину зображеннями. Але все одно він сучасніше і симпатичніше іншого варіанту, і, як виявилося, надійніше.

Це, звичайно, — один з можливих інструментів. Є ще більш наворочені системи зберігання інформації, типу системи The Brain, але я поки до них не добралася. А цей софт мене виручає вже 10 років, без нього не уявляю, як можна взагалі жити — як перевантажиться мозок і наскільки робота буде повільною і неефективною.

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

Як мінімум саме-саме важливе я завжди зберігаю в свої SEO-конспекти в цій програмі, і мене це часто виручало. Можна зберігати тільки посилання на корисні статті, можна копіювати цілком статті.

Виглядає це приблизно так:

В окремому файлі у мене є конспекти з психології, в окремому — з іспанської, в окремому, головному файлі — по всім поточним завданням, все, що потрібно мені щодня. Дуже зручно і просто незамінне.

В Evernote немає необмеженої деревоподібної структури, тому це — зовсім не те. Я намагалася їм користуватися, там повний хаос у порівнянні з цією програмою.

Загалом, дуже рекомендую. Подробиці і посилання на програми тут.

Там я зберігаю всі тренінги, які проходжу. Наприклад, я перервався і півроку не можу стартувати тренінг. Але я точно знаю, що у мене порядок — в окремій папці лежить посилання на вхід у тренінг, паролі, лежать скопійовані завдання і розпочаті мої домашки.

Так само можна зберігати заміри, звіти, думки, ідеї, аналіз конкурентів, списки дій, що виконане, та інше просуваються сайтів.

Ще недавно писала корисні пости на цю тему:

— «Як я вивчаю вебінари і відео по SEO, коли у мене немає на це часу»

— «Секрет, як максимально ефективно проходити тренінги і не закидати їх»

Пишіть і свої улюблені лайфхаки у сфері навчання та саморозвитку!