Пост повністю актуальний для 2018 року.

Назва опитування було таким: «Оптимізація комерційних сайтів в епоху фільтрів переоптимизации». Однак, він практично повністю стосується й інформаційних сайтів.

В першу чергу з упором на поточну ситуацію в Яндексі з Баден-Баденом, фільтрами переоптимизации. Але і на Google теж.

Я обмежилася 3-ма питаннями і постаралася поставити найбільш часто задаються.

Більшість людей як і раніше працюють з сайтами «по старинці» – SEO-тексти, давним-давно прийняті основні стандарти оптимізації, які сьогодні часто швидше шкодять, ніж допомагають.

Мій головне питання до експертів — наскільки це все небезпечно зараз? Де та грань, за яку не варто переходити, якщо говорити про конкретних елементах оптимізації?

Відповіді в чомусь схожі, в чомусь різні, іноді навіть дещо суперечливі. У своїй сукупності вони утворюють, можна сказати, актуальне практичне керівництво по оптимізації сайтів в 2018 році.

А також читайте:

— Великий експертне опитування №2 «Різниця в просуванні під Яндекс і Google»
— Опитування №3 «Фільтри пошукових систем 2018».

Зміст:

Питання 1. Аналіз ТОПа, текстові аналізатори

Питання 2. Використання ключів в тексті

Питання 3. Н1 і Title

ПИТАННЯ 1. АНАЛІЗ ТОПА:

Чи варто сьогодні орієнтуватися у всіх дрібницях оптимізації під кожен конкретний запит, або кожну конкретну сторінку на аналіз ТОПа, на конкурентів зі схожими типами сторінок, на результати використання сервісів — текстових аналізаторів ТОПа?

Наскільки це важливо і актуально зараз? Які є нюанси?

Сергій Кокшаров, SEO-аналітик, автор блогу devaka.ru

Аналізувати ТОП, звичайно ж, необхідно, щоб розуміти, з ким доведеться змагатися, та які в цих сайтів/сторінок характеристики або фішки.

Але просто брати середні показники по тексту чи іншими параметрами не гарантує нічого. Тут потрібно використовувати здоровий глузд, в більшості випадків він дає кращий результат і економить бюджет і час.

Дмитро Севальнєв, євангеліст сервісу «Піксель Тулс»

Так, актуально, аналіз успішних конкурентів в ТОП видачі є класичним і працюючим способом визначення рекомендованого діапазону значень основних чинників ранжирування.

При аналізі важливо:

• Виключати неорганічні домішки.
• Коректно ставити конкурентів (за типами посадкової сторінки і проекту) для аналізу.

Дмитро Шахов, засновник агентства REMARKA

На сьогодні — це принциповий момент у просуванні на стадії дожима в ТОП. Звичайно, базова оптимізація по основним чинникам нікуди не зникла, але машинне навчання дозволило налаштувати свої правила практично для кожного запиту.

Тому ніяких жорстких правил більше немає. Робимо базову оптимізацію, а там де немає результатів після цього — розбираємося точково за кожним запитом сторінці.

Віктор Карпенко, SeoProfy

Аналіз ТОПа вкрай важливий, так як в більшості випадків саме там є відповіді на питання, що і як робити, щоб отримати результат.

У нас є свій внутрішній інструмент, який знімає ТОП, і показує основні деталі, виглядає він так:

Ми дивимося на багато варіантів. Але найголовніший:

• Залити багато ключових слів інструмент
• Кластеризувати їх
• Отримати ТОП по кожному ключовому слову і по групі
• Визначити де є частотність, попит і найменше конкуренція
• Зайти в нішу саме там де відносно швидко можна отримати результат

Тому так, потрібен у будь-якому випадку. Ми рідко робимо щось наосліп, зазвичай детально аналізуємо, прикидаємо і потім дією.

Артур Латипов, керівник рекламного агентства SEO Інтелект

Для коректної роботи важливо після збору семантичного ядра перевірити параметри запитів і які типи сайтів і сторінок в Топі.

Для запитів важливі параметри – геозалежність, локалізація, коммерческость.

Для видачі результатів – типу сайтів (агрегатор, магазин, послуги, лэндинги, дошки, інфо), тип сторінок (головна, внутрішня), тип вмісту сторінки (стаття, каталог, поєднаний тощо)

Михайло Шакін, shakin.ru

Зараз для ефективного просування необхідно робити текстовий аналіз ТОПа по потрібному запиту. У нормі сторінка повинна бути в ТОП 50 за своїм запитом. Якщо ні, то потрібно вносити зміни в контент і внутрішню оптимізацію.

Крім згадки запитів і словоформ у конкурентів, я звертаю увагу на такі моменти, як середній обсяг контенту сторінок з ТОП 3, а також на кількість зображень і відео, а також таблиць.

Олександр Алаєв (АлаичЪ), Генеральний директор студії «АлаичЪ і Ко», автор SEO-блогу АлаичЪ’а

Маючи великий досвід роботи з комерційними сайтами можна без аналізу з високою точністю передбачити, що там буде.

Тим не менш, дійсно, тим, у кого досвіду поки що недостатньо, я рекомендую дивитися ТОП, щоб зрозуміти кілька речей:

— тип запиту (комерційний або інформаційний)
— якого типу сайту у видачі
— якого типу документи ранжуються
— приблизні характеристики (вимоги) до документа, щоб він ранжировался
— ну, і якщо хочете, обсяг тексту та його структура.

У всьому можна і не вийде орієнтуватися на ТОП, але він допомагає зрозуміти, що ранжируватиметься, а що ні. Найчастіше мені доводиться пояснювати це саме потенційним клієнтам, а не фахівцям, щоб відразу знали, на що розраховувати і чого варто очікувати від співпраці.

Що стосується коригувань, які внесли в роботу різні фільтри, той же Баден-Баден, то так, — коригування є. Ми набагато менше стали користуватися аналізаторами і сервісами складання ТЗ для копірайтерів. При всьому при цьому, наявність тексту на сторінці найчастіше має позитивний вплив на позиції. Зараз намагаємося вичавити максимум з сайту без текстів і посилань, а потім, коли вже справа встало на місці, починаємо «ризикувати».

Денис Наріжний, StudioF1.ru

Звичайно, перше, на що варто орієнтуватися, при оптимізації текстів під ключові запити — це їх групування за документами. Важливо не допускати помилок угруповання пошукових фраз — не намагатися оптимізувати один документ під комерційні і інформаційні або геозалежні і геонезависимые запити одночасно.

Друге, що може допомогти в оптимізації текстового контенту – це аналіз ТОПа, розуміння того, якого типу документи, з яким контентом добре ранжуються, безумовно, допоможе визначитися з обсягом та іншими параметрами тексту.

Ну і третє, на що потрібно обов’язково орієнтуватися при опрацюванні контенту – це можливості авторів/власників сайтів та інших осіб, які беруть участь у створенні контенту. Погодьтеся, що при створенні контенту для головної або пари десятків хабовых сторінок можна дозволити собі набагато більш глибокий рівень опрацювання, на відміну від підготовки текстів десятків/сотень тисяч сторінок лістингів і карток.

Ігор Рудник — fb.com/irudnyk керівник сервісу крауд-маркетинг referr.ru і агентства семантичного проектування seoenergy.org

Якщо ми говоримо про аналіз ТОПа, то я б розширив його за межі текстового аналізу:

1. аналіз трасту сайтів в топі (посилальну вагу домену + вік);
2. аналіз посилального профілю конкретних сторінок в Топі;
3. наявність сервісів пошукових систем в Топі;
4. аналіз типів сторінок: класіфайди, статті, інтернет-магазини, картки товарів і т. д.;
5. аналіз якості сторінки: дизайн, розмір і колір шрифтів, структурованість інформації і т. д;
6. контент сторінки: текст, фото, відео.

Текстовий аналізатор — це вже фінальна ограновування, але і без цього можна бути в Топі. Набагато важливіше зробити зручну сторінку і сайт в цілому, на якому користувачі будуть проводити більше часу. Ймовірність того, що така сторінка буде сильно вище, ніж сторінка, яка відповідає вимогам текстових аналізаторів, але задовольняє користувача набагато гірше, або також, як сторінки старих і трастових конкурентів.

Текстовий аналізатор, в нашій практиці, допомагає виявити аномалії і перекоси, але не є аргументом для того, щоб ставити ТЗ авторам у вигляді використання певної нудоти запитів.

Наприклад, через https://advego.ru/text/seo/ можна визначити оптимізована сторінка під потрібну групу пошукових запитів:

Якщо в Топі найбільш частих слів знаходяться абсолютно не тематичні слова, ми приділили цьому текстом більше часу на аналіз, швидше за все, може бути помилка і текст потрібно доопрацювати.

Можу рекомендувати glvrd.ru для роботи над якістю тексту, щоб видалити з нього воду і нерелевантні фрази. Наприклад, мені попадався на перевірку текст, в якому 4 рази говорилося про “родзинку …”, це заїжджене вираз, що небажано. Главред допоміг його знайти і видалити.

contentyoda.com — допомагає вирішити питання з ритмічністю тексту і зробити його більш зручним.

До речі, у мене в блозі ви поки ще можете отримати курс «Семантичне проектування сайту» від Ігоря Рудника і Сергія Кокшарова з 10% знижкою!

Курс повністю актуальне в умовах фільтрів переоптимизации Яндекса — Баден-Бадена та інших і може суттєво змінити результати просування вашого сайту. Дуже рекомендую цей курс.

А також заходьте на Yotube канал, де є багато корисних відео від Ігоря Рудника і Сергій Кокшарова на цю тему.

Валентин Батрак, SEO-Аналітик в Rush Agency / Rush Analytics , автор текстового аналізатора і SEO-курсів «Академія Rush»

З появою “Баден-Бадена”, роботи по On-Page оптимізації, в які входить і написання текстів, більше не вийде зробити “від балди” — занадто великі ризики.

Кількість входжень запитів в документ, розмір і якість тексту — необдумані маніпуляції з цими факторами тепер можуть призвести до санкцій, здатним “вимкнути” сайт на місяць або більше.

Тому Текстовий Аналіз зараз як ніколи актуальний.

Він дозволяє отримати якийсь безпечний, але в той же час ефективний коридор за кількістю входжень запитів в текстові зони документа, і розміром тексту (якщо він взагалі потрібен). Про необхідність тексту на сторінці. Якщо для сайтів каталожного типу (e-commerce) при попаданні під Баден-Баден можна просто видалити тексти і спокійно з нього вийти, при цьому найчастіше відігравши старі позиції, то для сайтів послуг і информационников все вже набагато складніше — там очевидно, що без тексту ніяк, а яким повинен бути новий текст, щоб і фільтр зняти, і позиції повернути? У цій ситуації без аналізатора нікуди.

Нюансів при Текстовому Аналізі маса. Перше, і найголовніше — не всі аналізатори однаково корисні. Наприклад, аналіз за “мішку слів” — неефективний і навіть шкідливий: вам такий аналізатор скаже, що в тексті про пластикові вікна має бути 5 слів “пластикові” і 7 слів “вікна” — як копірайтер напише? Правильно, 5 разів “пластикові вікна” — а це вже буде путівка в Баден-Баден. Нормальний аналізатор повинен як мінімум відокремлювати точні входження від неточних, і враховувати порядок слів і відстань між ними, і підтримувати спільний аналіз декількох запитів для просування на одній сторінці.

Аналізувати потрібно кожну сторінку, без варіантів (ну або тип сторінок). На одному проекті у нас була ситуація: половину текстів довелося видалити через “запросного ББ”, друга половина ж при цьому чудово себе почуває. Тобто навіть в рамках одного сайту є розділи і запити, де текст все ще працює, а є — де ні.

Третій, дуже важливий момент: потрібно аналізувати тільки сторінки конкурентів вашого типу, створені під той же интент! Про це багато хто забуває, але видача в Яндексі неоднорідна: за комерційним запитам є домішки інформаційних интентов, є агрегатори і класіфайди типу Авіто і TIU, аналізувати які безглуздо, врешті-решт, по масі запитів в топі можуть знаходитися просто не релевантні сторінки. Аналізувати всю цю масу не дивлячись — не можна.
Приклад: аналізуємо запити з кластера “Чоловічі обручки”, але в ТОПах трапляються сторінки про просто все підряд “обручки”, це вже інший интент (там всі кільця, а нам потрібно уточнення — тільки чоловічі), і такі сторінки потрібно виключати з аналізу.

Олексій Праць, SEO-аналітик, автор блогу alexeytrudov.com

Орієнтуватися на ТОП варто, однак точно не у всіх дрібницях. Аналіз дає загальне уявлення, стартову крапку в оптимізації сторінки. Далеко не факт, що впровадження рекомендацій аналізатора буде достатньо для виходу на високі позиції.

Тим не менше, використання ТА цілком актуально. Він прискорює роботу. Нюанси — у першу чергу в плані ретельної фільтрації вхідних даних (фраз і конкурентів з ним). Крім того, текстовий аналізатор не може враховувати специфіку конкретного сайту.

Dr.Max — drmax.su. Автор підручників SEO-Монстр, SEO-Гуру.
В SEO 13 років, Досвід роботи з буржуями – 7 років. Найбільший буржуйський клієнт – з річним оборотом інтернет порталу $800.000.000 в рік. Робота в 98% під Гугл.

Рекомендації в першу чергу відносяться до просування в Google.

Буду банальним, але спиратися на аналіз сторінок ТОП-10 можна. Правда, таким чином ви ніколи не станете ТОП-1, а будете лише 11 у видачі. Однак і це не погано, бо після цього настане період набивання власних шишок і експериментів, де ви будете стартувати не з нескінченних глибин серпа, а з другої сторінки видачі, що, погодьтеся, досить приємно.

Використання сервісів – текстових аналізаторів, поки досить безглузде заняття. Вони оперують різними частотностями, вхождениями в теги та іншими сутностями, які мають до просування вельми віддалене відношення. Нагадаю, що в тому ж Гуглі зараз є три головні чинники ранжирування (в порядку зменшення їх важливості): посилання, контент і самонавчальний алгоритм RankBrain. Останній оперує більш 200 факторами, які мають близько 10000 різновидів. І ці фактори, в основному, якісні, в той час як будь-який текстовий аналізатор оперує кількісними чинниками.

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

Зробивши вибірку ТОПа і загнавши його в текстовий аналізатор, ми повинні бути впевнені, що запит сидить у видачі саме через неймовірно прекрасного контенту, а не за трасту посилань, куплених на цю сторінку або з-за потужного поведінкового, пов’язаного, наприклад, з роботою з соціальними мережами. Але, як ми знаємо, цього гарантувати не можна.

Якщо ми зробимо контент за тими правилами, що нам покаже будь-який текстовий аналізатор, ми повинні будемо скопіювати і ті сотні факторів, що впливають на ранжирування запиту. Тільки тоді нас буде чекати успіх.

З практики, при наявності достатнього бюджету, ми діяли наступним чином. Професійні журналісти пишуть текст, який не просто цікавим, а відповідає вимогам і сподіванням відвідувача. Потрібно спиратися саме на «біль» відвідувача, на його «запити» і бачення того, що саме він хоче побачити та отримати на сайті. Ну а далі все це підкріплюється потужним посиланнями і розумною внутрішньої перелінковкою (яка перерозподілить це посилальне в потрібні місця). В результаті Топи гарантовані.

ПИТАННЯ 2. КЛЮЧІ В ТЕКСТІ:

Потрібно, як раніше, підкріплювати всі ключі, вжиті в Title, Meta Description і Н1 в тексті? Або вони сьогодні спрацюють і при самостійному вживанні в одному з цих елементів оптимізації?

Обов’язково сьогодні, як раніше, робити точні входження ключів в тексті? Або навпаки протипоказано?

Приклад: включати чи обов’язково такий ключ, з топонімом з 4 слів, типу – «придбати металеві двері в Москві» в текст, якщо ми просуваємо під нього сторінку?

Чи можна включати кілька різних, але схожих точних ключів в одному тексті (розміром, наприклад, 1000-2000 знаків) – «придбати металеві двері в Москві», «купити металеві двері недорого»?

Або такого більше не можна робити?

Чи можна, якщо слова з ключа окремо теж будуть вжиті в тексті?

Або повністю орієнтуватися на ТОП? Чи як?

Сергій Кокшаров

Необхідні ключові слова в тексті потрібно вживати. Тайтла і H1 недостатньо, хоча це і найбільш важливі текстові ділянки.

Точні входження потрібно робити тільки якщо вони природні і зустрічаються не тільки в попиті, але і в документах.

Наприклад, “купити металеві двері в москві” — це неприродна фраза. Її можна використовувати в TITLE, але ніяк не в тексті. Текст повинен бути про металевих дверях, з інформацією про доставку по Москві, і повинна бути кнопка “купити”. Все, цього достатньо. Рекомендую ознайомитися з вебинаром на цю тему “як аналізувати топ конкурентів для створення кращої статті в ніші”. Незважаючи на те, що там наголос на информационники, суть оптимізації та аналізу буде зрозумілою.

Дмитро Севальнєв

1. Якщо слово є в Title — обов’язково додайте його в текст.
2. Meta-тег Description — заповнення за бажанням. Включення туди ключових слів — у рамках покращення CTR фрагменту, в тому випадку, якщо він буде використовуватися як сніппет.
3. H1 — доповнює, але не дублює Title.
4. Входження слів з просувається запиту в яку-небудь зону документа — як і раніше, недостатньо, потрібно кілька.

При використанні довгих ключових фраз (чотири слова і більше) — слід бути обережним.

• Слідкуйте за тим, щоб входження було коректним з точки зору російської мови. Це обов’язково. Скажімо, фразу [купити металеві двері недорого] в точному вигляді — краще не використовувати.
• Використовуйте не більше одного такого входження в текст.
• Для більш коротких ключових запитів, орієнтуємося на конкурентів, але також, потрібно, щоб фраза була погоджена.

Дмитро Шахов

Одноразового входження, навіть з додаванням інших слів між частинами ключової фрази, може вистачити для виходу в ТОП. У пошуку сотні факторів, що впливають на релевантність. Розкриття интента по ключу все менше залежить від текстових чинників.

Точне входження, звичайно, має в загальному випадку спрацювати на поліпшення релевантності документа. Але тут з одного боку, треба враховувати ризики переспама, з іншого — розуміти, наскільки документ розкриває интент за запитом.

Мислити категоріями в кількості примірників і кількості знаків вже не має сенсу у відриві від контексту. Якщо лінь або ніколи працювати над якістю тексту і покращувати поведінкові — працюйте з аналізаторами ТОПа, в тому числі текстовими.

Віктор Карпенко

Складно відповісти відразу. Але раніше ми нормально оптимізували сторінки і особливо не спамили ?

Вживати ключові запити в title, H1-H3 потрібно. Але якщо взяти в основному Google, то найважливіше:

Title
H1
Table of Contents
Перші 200 слів тексту
H2-H3
У самому тексті
Ну і структурований текст

Ось приклад текстів, які ми часто використовуємо як інформаційних, так і для комерційних сайтів просуваючи на заході:

І так, ми досі дивимося на щільність) Хто-б що не говорив, це важливо, але вже не так як раніше.

Крім структури, важливі поведінкові — відповісти на питання користувача — щоб він не пішов назад шукати по тому ж самому запитом.

І тут важливо працювати зі всім контентом на сторінці/сайті.

Прям точні-точні входження ключа робити не обов’язково, якщо вони особливо не читаються користувачем. Але, про те, що написав раніше важливо.

Артур Латипов

Текстова оптимізація документу – важлива частина SEO, як і була раніше, просто стала складніше. Ми повинні правильно “побудувати” контент на сторінці одночасно з текстовою оптимізацією, тобто якщо в Топі знаходяться інтернет-магазини зі сторінкою лістингом, то і ми повинні просувати такий же тип сайту і сторінки. Також для контролю входжень використовується:

А) більше зон документа – title, h1, тексти вихідних посилань, фрагменти тексту, SEO текст (і взагалі необхідність його наявності);

Б) різноманітні варіації ключових запитів – пряме, словоформа, зворотне, без слова 1 (для двох і більше словных запитів), кожне слово окремо, сукупність слів.

Михайло Шакін

У мене добре працює правило: просувний пошуковий запит повинен використовуватися в точному вигляді по разу в кожному метатеге, один раз у заголовку та тексті сторінки. Інші входження краще робити вигляді синонімів, схожих фраз і різних словоформ.

Один раз запит в точному вигляді повинен обов’язково бути присутнім у тексті, як я написав вище. Бажано, щоб він розташовувався ближче до початку сторінки.

Олександр Алаєв (АлаичЪ)

Для інформаційних сторінок так.

Для комерційних немає, точніше, воно саме відбувається – вживання можуть зустрічатися в назві товарів на лістингах, у переліку послуг, таблицях з цінами, номенклатурою чи ще де.

Основна група ключевіков завжди має входження в title і H1, це логічно з точки зору користувача і SEO теж.

А однозначної відповіді немає. Є багато тематик, де Баден-Баден вичистив з топа всі документи з SEO-текстами, там голі сторінки з необхідним користувачам контентом залишилися. А його тематики, де залишилися люті SEO-онучі на багато тисяч знаком і 10 з 10 сайтів топа з такими текстами. Сильний такий контраст. Пов’язано це з тим, що ББ знаходиться в стадії доопрацювання і доведення до розуму, або з чимось іншим, сказати складно.

Без аналізу ТОПа не обійдися, просто взяти і глянути на видачу треба, щоб визначити свою власну тактику.

Денис Наріжний

Безумовно, якщо говорити про Яндекс, то, такі фактори як наявність всіх слів в документі, наявність точного входження в першому реченні, збіг леми слова, наявність синонімів, кількість пасажів зі словами з ключа, наявність слів у заголовках і тегах виділень і інші мають значення при визначенні релевантності.

Але і заперечувати зниження впливу текстових факторів на загальний внесок в релевантність документа, наприклад, для комерційних запитів, у великій кількості тематик, не можна.

Зміна граничних значень для проходження кворуму і потрапляння під дію фільтрів обумовлені не тільки бажанням відділу безпечного пошуку Яндекса перемогти спамний «онучі», але і можливостями пошукової системи в цілому виділяти корисний сигнал з інших груп факторів.

Якщо говорити про оптимізацію документів в епоху Баден-Бадена, то найбільш безпечним місцем для проспамливания документа ключами, на мій погляд, є fragment-text (зручно для хабовых і сторінок лістингів), Title (в більшості випадків для НЧ запитів можна прописувати в тайтли кілька входжень слів з ключа), анкор-лист вхідних посилань (в епоху Мінусинська за 500-5000 посилань з одного майданчика для входження потрібних слів в анкор-лист документів).

Рудник Ігор

У тайтл і в h1, як правило, використовуються найбільш важливі ключові запити і швидше за все вони будуть розкриватися в тілі сторінки, тому в будь-якому випадку вони будуть використані.

Як правило, найбільш важливі запити ми намагаємося використовувати в тілі сторінки. У повному входження, або в розбавленому, але жорсткого правила немає.

Багатослівні запити виду:

придбати металеві двері в Москві
купити металеві двері недорого

вписуємо у вигляді унікальних частин цих запитів, а не у вигляді повних запитів. Таким чином уникається переспам і розширюється семантика сторінки. Це працює.

Валентина Батрак

Ми орієнтуємося на ТОП і на результати текстового аналізу. Тому що, саме за такі входження, як «купити металеві двері в Москві недорого», і приходить Баден-Баден. Якщо аналізатор не показує, що подібне входження поширене у конкурентів, то значить воно нетипово, і нам його робити категорично не можна! Раніше такі конструкції чудово давали ТОП, а тепер дають тільки бан.

Точні це входження чи ні — це питання теж даємо на відкуп аналізатору. Але в середньому по лікарні точних входжень в епоху Баден-Бадена дійсно потрібно менше, а місцями і не потрібно взагалі.

Як я вже говорив вище, в деяких тематиках і за деякими запитам сам по собі сео-текст взагалі більше не потрібен і навіть шкідливий, адже Баден-Баден в різних тематиках працює по-різному, і навіть позапросно. Тому якщо і “підкріплювати”, то тільки після того, як ви переконаєтеся, що це дійсно потрібно і не накличе на вас санкції.

Наприклад, для інтернет-магазинів зараз вішати на лістинг великий текст (будь-який, навіть найкращий на світі) — вже фактор ризику. Багато інтернет-магазини відмінно ранжуються взагалі без текстів. Але якщо аналізатор показує, що саме по вашим запитам тексти ще популярні і працюють, і ваші тексти відповідають загальній картині — то чому б їх не залишити?

Олексій Праць

Щоб пошуковик зрозумів, що сторінка релевантна конкретного ключа, його входження в title або h1 достатньо. Тим більше що в контенті напевно є супутні варіації. Інше питання — чи вистачить цього для досягнення високої текстової релевантності і позицій по ключам. Тут якраз частково може допомогти текстовий аналізатор.

Потрібно розуміти, що універсальне правило вивести не можна. Можливий мільйон різних ситуацій. Різні тематики, різну кількість просуваються на сторінці ключів, різний обсяг тексту.

Я погано знайомих запитів роблю так:

1. Орієнтуюся на ТОП (але ніяк не повністю!);

2. Створюю оптимізовані title і h1 з основними запитами і максимально природний основний текст; додаткові ключі використовую в підзаголовках.

3. Відстежую трафік і позиції. Акуратно, в кілька ітерацій, збільшую кількість входжень для запитів, по яким не вдалося вийти на пристойні позиції. При цьому залишаюся в рамках, які виявив аналіз ТОПа. У разі негативної динаміки—) відкочую зміни.

Часто етапі “тюнінгу” не стільки додаю точні входження, скільки відстежую НЧ-запити, за якими користувач не отримав задовільної відповіді. В контент вносяться відповідні корективи, сторінка починає краще ранжируватися по безлічі нових ключів (про яких часом і не підозрюють конкуренти). Також поліпшуються власні метрики.

Процес підбору запитів, які не зайве додати на сторінку, я частково автоматизував у своєму сервісі https://bez-bubna.com/. Докладніше — у анонсі інструменту.

Dr.Max

Рекомендації в першу чергу відносяться до просування в Google.

Все, що прописано в тегах повинно бути більш широко розкрито безпосередньо в текстах — контенті.
Винятком можуть бути картки товарів, де набрати необхідний контент досить важко, але і тут потрібно постаратися написати текстівки. При цьому, звичайно, потрібно виходити з можливого прибутку від попадання в ТОП такої картки і витрат на контент.

Будь-яка інформаційна стаття або група карток товарів зобов’язана нести розшифровку всього того, що оптимізатори понаписували в мета-тегах. В іншому випадку ранжування буде досить важко, в тому числі і з-за підозр на маніпулювання SEO-факторами.

Точні входження ключів обов’язковими при умові їх читання і майстерності копірайтера. Якщо ви не вмієте вписувати ключі у текст – то вчіться, я років 5 – 6 тому у посібниках детально розписував, як це робиться. Крім того, рекомендую до ознайомлення ось цю книгу. В цілому, якщо ми можемо вписати ключ у текст так, щоб він органічно і цілісно сидів у тексті на своєму місці, не чіпляючись своєю незграбністю за очі, то ми повинні його вписати. В іншому випадку перефразуйте його, результат буде трохи гірше, але текстовка не повинна страждати.

Якщо ви боїтеся підвищувати щільність ключів і побоюєтеся фільтрів за них, то вбудуйте їх туди на сторінку, де ПС з радістю і писком їх з’їдять. Наприклад, організуйте на сторінці внизу Testimonial (не знаю, як це по–російськи назвати), з відгуками відвідувачів, але при цьому відгуки повинні бути літературними і схожими на справжні і при цьому з вписаними ключами, і потрібно передбачити форму відправлення цих відгуків (ось приклади організації цих відгуків).

На крайній випадок зробіть систему коментарів, де Вася Пупкін зміг тільки у нас «купити металеві двері недорого» і встановити їх силами наших фахівців. Фейкові відгуки можна розпланувати на кілька місяців вперед. Однак, повторюся, всі тексти повинні бути літературними і вкрай схожими на справжні (а краще і бути справжніми відгуками).

Крім того є ще п’ять способів оперування ключами. Дивіться як це роблять лідери Топів і спирайтеся на Гугл, а не на інші ПС.

ПИТАННЯ 3. Н1 І TITLE:

Можна і потрібно робити H1 і Title сьогодні з включенням одного і того ж ключового запиту, наприклад, з 2-4х ключових слів?

Варіант 1. Приміром, якщо зробити так:

Title:
Купити пральні машини в інтернет-магазині недорого в Москві

Н1:
Пральні машини

І в тексті 1 раз:
«Купити пральні машини в інтернет-магазині»

Переспам чи нормально? Або дивимося топ?

Варіант 2. А якщо так?

Title:
Купити пральні машини в Москві в інтернет-магазині недорого

Н1:
Купити пральні машини у Москві

І в тексті на 1000-1500 символів:
1 раз «купити пральні машини в інтернет-магазині»
1 раз «пральні машини в Москві недорого»

Чи Title взагалі робити з різним H1? Не включає один і той же запит, а включає якісь різні, додаткові?

З’явилося зараз і така думка, що від переспама у Н1 робити одні ключі, Title — інші, Meta Description — треті.

Якщо можна, якийсь приклад з нормальним, допустимим, по-вашому, варіантом.

Або такими категоріями взагалі пора припиняти мислити, тоді як?

Сергій Кокшаров

TITLE H1 і у варіанті 1, на мій погляд, нормальні. Але в тексті не потрібен цей довгий запит. Він відразу палітся, і ясно, що текст оптимізувався для SEO.

А ось у варіанті 2 вже H1 переспамлен словами “купити” і “в москві”. Не вистачає “недорого” ? Фраза “в москві” допустима лише, якщо у вас каталог по містах і є інші посадочні: “в новосибірську”, “в пітері”, “в урюпінську”… у разовому випадку це зайве, як для користувача, так і для пошуку. У тексті теж переспам.

H1 — повинен бути коротким і використовувати основний ключ. У нашому випадку це “пральні машини”.
TITLE — вже може розширювати семантику до потрібного запиту. Я рекомендую використовувати природні варіанти, типу “Пральні машини. Купити у Москві недорого — ТвояСтирка”.

Meta-description — тут можна використовувати те, що не помістилося в тайтл і робити заклик до дії.

Дмитро Севальнєв

По варіанту 1:

• Title не узгоджений до кінця.
• Таке входження в тексті — краще не робити, тут буде виглядати спамным.
• Поєднання h1 і Title, не враховуючи зауваження вище — цілком.

За варіантом 2. Перший варіант — краще -)

Чесно сказати, тут немає революцій з 2014 року — розбір теми https://pixelplus.ru/samostoyatelno/otvety-na-voprosy/vnutrennyaya-optimizaciya/257402.html

У той же час, переставати мислити вхождениями — ні, не варто.

Варто переставати мислити ТІЛЬКИ ключовими вхождениями, це так.

Основне, якщо ми просуваємося по групі запитів [пральні машини], [купити пральну машину], [пральні машини москва], [пральні машини в інтернет магазині] — задовольнити потребу користувача і відповісти разом із замовником на наступні питання:

• Добрий у нас асортимент?
• Чи буде зручно користувачеві вибирати пральну машинку? Рейтинги та відгуки покупців.
• Чи є пропозиції під невисокий бюджет?
• А охоплений чи елітний сегмент?
• Фільтри, теги, сортування, швидке вказівку бренду?
• Допомога при виборі?
• Акції і продають тригери, які підвищать конверсію?
• Ціни вигідні, порівняно з конкурентами?
• Вселяє компанія довіру покупцеві?
• Оформлення замовлення і умови доставки. Все круто?

Без відповідей на ці питання — входження вже не допоможуть (якщо ми говоримо про конкурентного тематики).

Але і без входжень, при інших рівних — теж біда. Дерзайте!

Дмитро Шахов

Варіант 1. Безвідносно ситуації з ТОПу — нормально. Якщо мені ніколи розбиратися з кожним запитом точково, така оптимізація цілком зайде, як ітерація з хорошим відсотком успіху.

Я б робив так. Вибираємо будь-який варіант із запропонованих — робимо масово на весь сайт. Далі, де пішла позитивна динаміка — ок, залишаємо. Де немає динаміки, або вона негативна — беремо в точкову роботу, починаючи з діагностики на переспам, а потім, вже виходячи з діагнозу, йдемо в текстовий аналізатор вирішувати проблему з кількістю входжень.

Віктор Карпенко

Варіант 1. Дивимося ТОП
Варіант 2. Не обов’язково, але якщо поставити, нічого страшного не буде

Чи Title взагалі робити з різним H1?

Так, краще робити їх різними, але основний ключ все одно намагатися ставити.

Або такими категоріями взагалі пора припиняти мислити, тоді як? )

Чому?

Потрібно дивитися в першу чергу:

• На ТОП
• На структуру
• На те, як відповісти на питання
• Потім створювати ТЗ під текст

Для прикладу:

Щоб мені поставити нормальне ТЗ нашим копірайтерам, мені необхідно видати дизайн і де який пункт буде.

А ця робота за сеошником і вона є основною.

Ось мокап (сорі всі замазано, зі зрозумілих причин):

Але суть в тому:

• Що спочатку продумується структура
• Далі створюється ядро під сторінку/ряд сторінок
• Далі чітке ТЗ копірайтеру
• А потім вже текст

Я згадував про те, що поставити ТЗ за текстом частіше займає більше часу, ніж написання самого тексту.

Так в цьому і суть)

Артур Латипов

Варіант 1. Цілком нормально, але потрібно подивитися в текстовий аналізатор.
Варіант 2. H1 – вийшов дивний, перший приклад краще. Входження в текст потрібно дивитися в ТА.

Чи Title взагалі робити з різним H1?

Так міфів розплодилося багато….

Або такими категоріями взагалі пора припиняти мислити, тоді як?

Лаконічно і по інструкції, не забуваючи дивитися в текстовий аналізатор!

Михайло Шакін

Наведений варіант 1 виглядає нормально.

Варіант 2 теж можна використовувати. Я вважаю, що кожен з наведених варіантів може давати ефект. Приклади кожного варіанту можна знайти в топах Яндекса і Google.

Чи Title взагалі робити з різним H1?

Можна робити тайтл і H1 однаковими. У цьому випадку більший акцент буде зроблений на просуванні запиту, який у них використовується.

Можна робити тайтл і H1 різними, розбавляючи запити і змінюючи їх словоформи. У цьому випадку більш ефективно будуть просуватися використані варіанти запиту.

Саме по собі використання запиту в метатегах, H1 і тексті ще нічого не дає. Це працює тільки в комплексі з іншими моментами. Контент сторінки повинен бути релевантним і містити всю необхідну інформацію, яку шукає користувач. За розміром тексту сторінка не повинна принципово поступатися конкурентам з ТОП-3, як і за кількістю зображень і відео, якщо вони використовуються.

Плюс треба враховувати поведінкові, соціальні і смітники фактори і працювати над їх поліпшенням.

Олександр Алаєв (АлаичЪ)

Однозначно, якщо вибирати з двох представлених прикладів, я віддаю перевагу варіанту №1. А про те, робити title і h1 різними або однаковими, можна чи не можна, питання популярний і я на нього вже відповідав у своєму пості про правильний title.

Денис Наріжний

По нашій практиці тайтл, має більше впливу на підсумкову релевантність, тому я рекомендую робити тайтл більш релевантним за BM25, ніж h1.

Тобто В тайтлі мати пряме входження, починати з ключа, максимально близько розташовувати топонім, в деяких випадках використовувати друге входження тематику-задають слів з ключа, не бити його на пасажі і по можливості використовувати всі слова просувні на документі.

У випадку з h1, крім входження ключа ми допускаємо використання синонімів, близкотематичных слів і інших слів для разбавки, при цьому наявність топоніма навіть для ГЗ запитів не є обов’язковим.

Рудник Ігор

Відмінний питання.
Роблю зазвичай наступним чином: якщо є декілька запитів, які однакові за интенту, і є перетин по топу, то їх маю на одній сторінці, і в цьому випадку H1 і Title можуть бути різними.

Наприклад: монтаж мийки і установка мийки.

Обидва запиту мають частоту достатню для створення окремої сторінки:

Але якщо ми перевіримо перетин топа:

то видно, що потрібно створювати одну сторінку під ці 2 запиту.

В H1 ставлю більш частотний запит, в даному прикладі це “Установка мийки”.
В Title використовую менш частотний запит “Монтаж мийки”

В даному випадку H1 зробив би: Установка мийки в Москві
Тайтл: Установка (монтаж) миття в Москві. Від 2000 рублів

Валентина Батрак

Про варіант 1.
Використовувати в тексті чи ні — дивимося ТОП і відповідь на попереднє питання. У тексті такі “надто комерційні” входження небезпечні, незалежно від того, повторювалися вони десь ще.

А Н1 використовувати всякі “Купити”, “Ціна”, “в Москві”, тощо — вкрай не рекомендуємо в будь-якому випадку. І в інших підзаголовках теж акуратніше з вхождениями запитів. Були випадки накладення Баден-Бадена за спамний підзаголовки.

Якщо говорити про сам факт використання “пральних машин” кілька разів — а що в цьому такого? Сторінка адже про пральні машини. Але от кількість цих входжень вже повинно контролюватися.

Про варіант 2.
Цей варіант ще гірше. 1) жахливий Н1, див. Попереднє питання. 2) комерційних входжень в тексті тепер не 1, а цілих 2. Загалом прогрес на обличчя ?

Чи Title взагалі робити з різним H1?

А чим це обґрунтовано думку? У масовому SEO свідомості багато, на жаль, досі будується на гіпотезах і припущеннях. А Дескрипшен в текстовому ранжируванні вже давно не бере участь. І ключі повинні бути релевантні. Універсальних і правильних у всіх випадках відповідей взагалі в SEO не буває.

Якщо можна, якийсь приклад з нормальним, допустимим, по-вашому, варіантом.

Варіант 1 — нормальний. Тільки таке входження в тексті робити не треба, а замість нього треба і чи треба взагалі, краще дивитися в аналізаторі.

Або такими категоріями взагалі пора припиняти мислити, тоді як? )

Що абсолютно точно пора припиняти робити (причому давно), так це будувати оптимізацію на основі неперевірених гіпотез. А починати треба ці гіпотези перевіряти, і будувати оптимізацію вже на перевірених гіпотезах і аналізі ?

Поки ви експериментально перебираєте всі можливі “Якщо” наживо на своєму сайті, ви не тільки втрачаєте час, але і ризикуєте потрапити під санкції. В нашій індустрії вміння адаптуватися до нових реалій — ключовий навик. Це вже далеко не перша ітерація підвищення складності SEO Яндекса, і швидше за все, не остання. Тому, якщо ви бачите, що старі методи вже не працюють — це значить, що пора шукати нові, причому оперативно, інакше буде пізно, і вас обженуть.

Олексій Праць

Переспамом однакові title h1 і навряд чи будуть. Хоча треба мати на увазі, що довгий title із входженням низки ключів виглядає нормально, а от h1 — не завжди.

Є багато інших причин робити ці заголовки відрізняються. Для початку варто згадати, що користувач бачить title h1 і в різних умовах, на різних етапах знайомства з сайтом.

Цілком універсальна схема — використовувати один і той же основний ключ, але різні розширення. Так збільшується охоплення запитів на сторінці. Особливо актуально для великих каталогів, де складно включити всю семантику в основний текст (його може й не бути).

Якщо розглядати приклади, то «на око», без аналізу ТОПа і семантики, мені більше подобається перший варіант. Тільки не факт, що в plain-тексті так вже необхідно входження “Купити пральні машини в інтернет-магазині”. А ось h1 я б навпаки розширив. Наприклад, написав би так: “Пральні машини за низькими цінами”. По-перше, це додатковий ключевік. По-друге, трохи підвищився шанс, що відвідувач зачепиться за заголовок і уважніше ставитися до товарів.

Або такими категоріями взагалі пора припиняти мислити, тоді як?

На мій погляд, так, вже давно пора припиняти. З іншого боку, в останні пару років нічого принципово нового у відношенні title h1 і не з’явилося. Але я взагалі проти будь-яких жорстких правил в SEO.

Потрібно на кожному етапі будувати стратегію на реальних даних. Вивчаємо ТОП. Дивимося статистику конкретної сторінки. Ставимо на невеликий експеримент групі сторінок усередині сайту. Відстежуємо зміни конкурентів.

Так, працювати так непросто і вимагає часу. Тому базовий варіант — просто добиваємося входження ключів кластера в заголовки, створюємо адекватний контент і все, переходимо від текстових до інших факторів. Це швидко і якийсь мінімальний трафік вже зберемо. Дійдуть руки довести до розуму текстову складову — зробимо це. Тим часом і статистика подкопится. Не дійдуть — зате під фільтр не потрапимо (а якщо потрапить конкурент — займемо його місце).

Dr.Max

Рекомендації в першу чергу відносяться до просування в Google.

Про варіант 1.
Ну за приклад потрібно відразу руки відірвати. Цей ключ «Купити пральні машини в інтернет-магазині недорого в Москві» в тому ж титлі виглядає так само природно, як черниця на пляжі нудистів.

Можна цей ключ відмінно вписати наступним чином:

«Хочете купити пральні машини в інтернет-магазині? У нас недорого з доставкою по Москві».

Ключ став виглядати більш природним, крім того, для відвідувача він 1) Ставить питання, яке цікавить майбутнього покупця і 2) Тут же відповідає на це питання де і як купити горезвісну пралку.

Варіант, звичайно, зовсім не ідеальний, і придуманий на коліні, а тут необхідно провести дослідження отриманого Титла, так і виконати ряд тестів для нього.

Не буду нагадувати історію чоловіка, який змінивши одну кнопку на сайті, заробив для фірми додаткові 80 мільйонів – вона широко відома всім оптимізаторам.

Отже, знову повторюся, текстовка повинна виглядати вкрай органічною і необхідно враховувати доречність вживання всіх слів із запиту.

Про варіант 2 і інші моменти.

Якщо тексти пишуть справжні журналісти, які вільно володіють пером і оперують нетривіальними і соковитими образами, то боятися переспама не потрібно. Додавайте природно ці всі ключі в текстівку і уникайте слів-маркерів «недорого», «якісно», «швидко», «кращі», «відмінні», «чудові» та інше. Якщо ви їх вживаєте в тексті, то повинні доводити істинність застосування цього слова.

Тепер ще одна проблема. Навіть якщо ви заберете все переспамы в межах сторінки, то ви можете гарантувати відсутність переспама в межах сайту? А в посилальних анкор, а у внутрішній перелінковці? Це зараз досить велика проблема, втім мова про неї піде в інший раз. Так само як і про те, що ключ можна потихеньку вписати розведеним на сторінку, а динамічний вага по цьому запиту нагнати внутрішньої перелінковкою і посиланнями.

Тепер давай розберемо приклад:

Як працювати з тайтлом я показав вище.

Тепер з H1

У наведеному прикладі

Н1
Купити пральні машини у Москві

Є 2 надлишкових слова, від яких нам, швидше за все, потрібно позбутися.

По-перше, це гео-маркер — «в Москві». Ми викидаємо з легкістю його і додаємо в шапку телефон 8-800… Це однозначно буде сигналізувати про приналежність сайту Москві і області. Крім того, налаштовуємо гео в вебмастерах, прямо прописуючи там Москви. Ну і третім маркером Москви робимо адреса магазину або місця реєстрації його, який прописуємо в футері.

У випадку, якщо у нас транснаціональна компанія, або ми працюємо з багатьма областями, то чинимо іншим чином. Гео, природно прописуємо вебмастере «Весь світ» або «Вся Росія» відповідно, а топонім достатньо згадати в title, немає потреби його тягти в H1. Однак, є й винятки, наприклад, при розходженні асортименту для різних частин Росії або явних відмінностей в умовах продажу. Тоді ми застосовуємо топонім і H1.

Друге слово це «Купити». Тут треба дивитися, що це за сторінку. Якщо це сайт – каталог з сотнями видів побутової техніки, то однозначно викидаємо це слово і можемо (при необхідності) передати динамічний вага перелінковкою і зовнішніми посиланнями з включеним «купити…» (але насправді цього й не потрібно для комерційних тематик).

Якщо ми займаємося продажем тільки пралок і «Купити пральні машини» в H1 знаходиться на мордочці сайту, то я б також викинув це слово «Купити» і переніс його в підрозділ цієї сторінки, загнавши в h2 і назвавши його щось на кшталт «Придбання пральної машини», а в цьому розділі б написав про варіанти покупки і оплати пральних машин (наприклад, готівкові та електронні гроші), варіанти розстрочення та кредиту (в ідеалі зробити не підрозділ на сторінці, а окрему сторінку «Покупка і доставка пральних машин»).

Таким чином, швидше за все h1 залишилося б «Пральні машини».

Тепер про контент. Абсолютно нема ніякої потреби набивати його 100500 ключами в різних варіаціях.

Ваше завдання – витягнути в ТОП ВЧ ключ «Пральні машини». І хоча ви не отримаєте того трафіку, на який розраховували, дивлячись на частотність запиту в вордстатах (хоча б з 4-х рекламних місць у видачі Яндекса), але він потягне за собою всі інші СЧ / НЧ ключі, що входять в нього, в тому числі і

«купити пральні машини в інтернет-магазині»
«купити пральні машини в інтернет-магазині недорого»
«купити пральні машини в інтернет-магазині в Москві недорого»

і пр, навіть якщо вони і не зустрічаються зовсім в тексті.

Навпаки, вживаючи і вбудовуючи недоречні ключі ви ризикуєте нарватися на фільтри. Якщо ключ ну ніяк не відноситься до цієї сторінці, то вживати його не можна від слова зовсім.

Сегментируйте свої ключі з різних сторінок і розділів, не звертайте великої уваги на НЧ ключі – вони самі підтягнуться, після виведення ВЧ ключів в ТОП, які входять в НЧ ключі складовою частиною.

До речі, ще в минулому році статистика прослизала від SEOmoz, що у 40% сайтів (на вскидку), які сидять в Топі, немає точного входження запиту в текст.

Резюмуючи:

1. Якщо текст виглядає природно, читається легко, а головне відповідає на запитання кінцевого споживача – тобто відвідувача сайту, то контент, швидше за все, буде визнаний цінним і буде добре ранжируватися в пошукових системах.
2. Ваше завдання вивести в ТОП ВЧ ключі, які потягнуть за собою масу НЧ і СЧ ключів, які до нього входять складовою частиною.
3. Великого трафіку по ВЧ ключів ви не отримаєте з-за платної реклами у видачі. Проте це допоможе зібрати трафік по НЧ ключів.
4. Немає ніякої потреби надавати контент НЧ ключі.
5. Всі ключі повинні бути доречними для цієї сторінки.
6. Розвивайте структуру сайту і максимально розносите значущі ВЧ і СЧ ключі з різних сторінок і розділів.
7. Посилальне рулить ?

І не варто забувати, що SEO це не окремо тексти і окремо все інше – це цілісна комплексна система, що оперує сотнями факторів, які треба розглядати в сукупності.

Коментуйте, пишіть ваші запитання — я передам їх експертам з опитування!

Сподобався матеріал? Читайте ще один відмінний Великий експертне опитування №2 «Різниця в просуванні під Яндекс і Google» з тими ж фахівцями!