У Яндекса взагалі буває багато глюків. Выкатят яку-небудь нову видачу, потестируют відкрито новий алгоритм — відкати.

Ось останню цей тиждень я щодня дивилася статистику цього нового мого блогу і кілька разів помічала таку штуку..

Приклад:

До мене прийшов вчора на блозі відвідувач за запитом «сергій юрков піксель плюс».

Дивлюся видачу Яндекса. Бачу в топі наступне:

Посилання веде сюди — на сторінку про SEO-Upgrade 2015. Тільки там у мене згадується про Сергія Юркова.

Але при цьому згадується тільки 1 раз в тексті. НЕ в заголовку H1 або H2, а просто виділено жирним. в Title і Meta Description про Сергія нічого НЕМАЄ.

Таким чином, Яндекс не поставив як зазвичай Title у вигляді заголовка сторінки у видачі, а вихопив слова з простого тексту і поставив у заголовок. Я особисто раніше такого за ним не пригадаю.. А ви? У Гугла пам’ятаю таке, у Яндекса — ні.

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

Так то це звичайно добре покращує поведінковий фактор — люди будуть частіше переходити на сторінку з таким заголовком. Може це пов’язано з експериментами щодо посилення поведінкових факторів у загальній системі чинників ранжирування.

Думаю, він вихопив його в заголовок тому, що це дуже рідкісний запит і згадка у мене на сайті в точності відповідає запиту людини.

Щось мені підказує, що тепер так і буде і це скоріше тенденція, ніж тимчасовий глюк Яндекса.

І ще, раз вже я заговорив про Яндекс, хочу сказати — тішить мене впроваджена система тегів. Вже у новому сайті, який абсолютно ніяк поки не просувається, щодня заходять люди з пошуку по мітках і рубриками.

Ось приклад, за яким зайшли вчора (друге місце в топі Яндекса):

Сторінка цієї мітки у мене без тексту, тільки зі списком прикріплених до неї постів. Але вона на автоматі оптимізована в плані заголовок H1, Title (коли я заповнюю, проробляю мітки, я пишу Title сама вручну).

Цей запит — мікро-НЧ, але в мітках і рубриках у мене є і НЧ (низькочастотні) запити, все що потрібно — заповнити і трохи подопнуть найцікавіші.

Поки що у мене заповнено лише десь 3 мітки! Решта, десятки — просто порожні. Ось, до речі, нормально працює і ось так виглядає у мене така мітка (одна з небагатьох заповнених) — про Дмитра Шахова, після курсів якого я і почала робити тегування. На його сторінку теж зараз заходять практично щодня по самим різним запитам.

Головне — швидше заповнювати всі мітки і рубрики текстами і щоб їх не було більше, ніж самих статей.

Залишайте коментарі, мені цікаво спілкуватися )