Перебуваю останні пару тижнів в повному захваті. Справи рухаються набагато простіше і швидше завдяки новій штуці, яку я впровадила у свою насичене життя )

Як я вже якось писала про Стоденки Армена Петросяна, а зараз я проходжу платну версію, яка абсолютно чудово допомагає рухатися вперед і розвиватися в рази інтенсивніше. У компанії кожен раз нових дуже цікавих людей і частково знайомих.

Чудова мотиваційна середа створена в закритій групі для досягнення за 100 днів цілей, про які ти тільки мріяв і ніяк не доходять руки. Дуже цікаві і потужні люди, всі розвиваються, змінюються, щодня відписуються з відкриттями і якими труднощами стикаються, як вирішують. Таке мотиваційний реаліті-шоу з твоєю участю. Причому, у багатьох учасників ще менше часу, більше дітей, зайнятість на основній роботі і т. д. — дуже цікаво дивитися і усвідомлювати, як саме вони викроюють час на рух по своїм цілям.

Пройшло трохи менше місяця — лише чверть стоденки. Зроблено величезну кількість справ, мільйон нових ідей, прийнято кілька великих рішень, знайдена купа корисних фішок. Загалом, я страшно задоволена і планую жити саме в цих платних стодневках у Армена тепер вічно, з невеликими перервами між потоками ) Спочатку я кілька днів думала, записуватися чи ні — було шкода грошей, але відчула, що якщо я не буду байдикувати і викладатися, то вона може змінити багато чого в моєму житті, що і відбувається.

Ну так от… В ході цієї Стоденки, я натрапила на різні програми по гейміфікації і зокрема, HabitRPG (днями його перейменували в Habitica). І з тих пір я просто щаслива )

По-перше, я вже багато років забороняла собі грати в ігри, по-друге, ніяк не могла знайти Todo органайзер, який би мене «вставляв» — до якого б я постійно зверталася і який би був дійсно зручний. Тому зазвичай писала просто довгий список завдань у файлі.

Habitica є в двох видах:

— Сайт (онлайн-сервіс) https://habitica.com/
— Мобільний додаток.

Сайт більш зручний для мене, т. к. на широкому екрані все дуже наочно. Але все синхронізується і тому зручно, що є і те, і інше.

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

Після пари тижнів щільного тестування, я зрозуміла, що ігрова складова тут не сильно втручається в процес роботи з цілями. Потужніший все вона відчувається, напевно, коли вступаєш в спільні квести з іншими учасниками і повинен робити якомога більше своїх завдань і стежити за здоров’ям, щоб спільне бій проти монстрів, яке залежить і від тебе, йшло успішно. Я поки ще в них не брала участь.

Але все одно, зростає рівень, з’являються вихованці, яких можна годувати, вирощувати до скакунів ))) Після 10 рівня (треба виконати дуже багато завдань) можна вибрати, яким шляхом піде розвиток — маг, воїн чи інший тип персонажа. І багато чого ще. Можна купувати на зароблене спорядження, спілкуватися з іншими гравцями (англійською), спільно виконувати щоденні випробування (наприклад, планку або присідання, а також набагато більш оригінальні, можна створити і власну групове випробування, знайти однодумців).

Ось так зараз виглядає мій екран і ось так йде поділ на колонки.

Фон аватарки я купила — налаштовуюсь на швидке відбуття у В’єтнам )

Отже, коротко найбільш зручні функції саме Habitica:

— Екран розділений на 4 колонки: 1) впроваджувані звички, 2) щоденні справи, 3) завдання, які потрібно виконати, 4) нагороди. Дуже зручно і наочно. Особливо якщо не перезагромождать завданнями, фокусуватися на головному, що реально здійснимо, що хочеться тримати в полі зору щодня.

— рівно о 24.00 знімається частина здоров’я — якщо мало що виконував протягом дня, то багато здоров’я. Якщо два рази майже нічого не виконував — умираєш.

— на час поїздок або авралів можна «йти» в таверну — там не буде зникати здоров’я при невполнении завдань.

— у колонці «Звички» можна створювати звички 3-х видів — які потрібно плюсувати при виконанні, негативні — мінусувати, якщо ти знову зірвався і зробив щось небажане або ставити плюс або мінус, якщо звичка може бути і такий, і такий. Дуже зручно.

— є можливість створювати списочки підзадач, які дуже зручно розкриваються і ховаються, так можна з’їдати слонів по шматках. Ставити галочки виконання спочатку на підзавдання, а потім на самій задачі.

— якщо звичка щодня не виконується або справи довго не виконуються — вони червоніють. Якщо звичка щоденно виконується — синіє. Відразу наочно видно, де що ти закинув. Коли у тебе багато червоних завданням або звичок — 24.00 віднімається здоров’я. Все дуже гнучко.

— можна самому собі призначати нагороди — витрачати зарабатываемое золото не тільки на придбання спорядження, але й на щось приємне різної вартості.

— з виконанням завдань зростає досвід, рівень і золото, тобто прокачується персонаж. Це діє магічно. Часто дивишся на свій список справ і швидко з’їдаєш справи, щоб зменшити список і заробити побільше очок. У мене тільки з цим сервісом стали рухатися справи, які висіли місяцями.

— для перфекціоністів передбачені такі речі, як «Прекрасний день» — якщо ти в один день виконував всі-всі з щоденних справ, то на наступний день отримуєш якийсь бафф (я не дійшла ще до цього, не знаю точно, що це) і рівень/2 ко всіма характеристиками на наступний день. У мене дуже багато щоденних справ плані, не виходить все встигати.

— з четвертого рівня починають постійно випадати щоб збирати подарунки і годувати ігрових вихованців — яйця, еліксир, їжа. Є дев’ять видів і десять порід — 90 варіантів вихованців у грі. Є ще квестові вихованці, які доступні тільки акаунтів з платною підпискою.

— є можливість вступати в команди, брати участь у групових квестах — це може додати дисциплінованості.
Можна підсадити на цей сервіс своїх реальних друзів, запросити їх в груповий квест, і тоді ви будете бачити їх аватарки поруч з собою і буде у вас кругова порука в прокачуванні вашої самодисципліни та виконання справ )

Як проходить стандартний квест — у розділі «команда» з’являється монстр з купою пойнтів здоров’я. На нього ніяк не впливають звички з першого стовпчика, а ось завдання з другого та третього (щоденні та просто теущие туду завдання) — завдають шкоди. У той час як невиконані завдання знімають хіти вже з вас (звичайний шкоди множиться на рівень монстра). Збиток підраховується опівночі… тут взагалі все оновлюється опівночі, причому в цьому сервіс орієнтується на час, встановлений на вашому компі.

— звичкам і справах можна задавати рівень складності і тоді в залежності від цього буде збільшуватися/зменшуватися кількість зарабатываемого золота і досвіду або навпаки минусоваться здоров’я.

І, головне, є російські хлопці, які все перевели, розжували — http://www.diary.ru/~habitRPG/ Є і русифікований інтерфейс. Тому що особисто мені лінь було дивитися ролики і їх блог читати англійською.

Загалом, для мене це вийшов ідеальний інструмент для Стоденки і взагалі для руху вперед по цілям. Якщо комусь корисним, буду рада )

Більш докладно про те, як я працюю зі списками, планами і найефективніші лайфхаки і практичні фішки я писала у статті «Ефективна робота зі списками і життям. Встигати все найважливіше»