Нещодавно я написала великий пост на тему «Моя система планування».

Але навіщо потрібно все це планування? Дійсно потрібно з ним так «упахиваться» — задають мені іноді такі питання. Не зануришся в плануванні замість дій?

Уявімо таке звичайне ранок

На ніч ви почитали цікаву книгу, обіцяли собі запам’ятати висновки до ранку і щось з ними зробити. З приводу однієї ідеї вирішили щось зробити для себе. З приводу іншого — з кимось поділитися. З приводу третьої написати в блог новий пост. Четверта дуже смутно згадується і ніяк не вхопиться за хвіст. Витає в повітрі, треба її якось для себе перетворити у щось конктетное. А час займатися іншими справами. І ви відпускаєте її в простір з сотнями інших думок і справ.

Ви встаєте з ліжка — бачите пропущений дзвінок. Розумієте, що вам треба передзвонити цій людині і ще купу інших людей.

Перевіряєте пошту — бачите ряд листів, які передбачають конкретні кроки, а деякі листи 10-20 кроків (написати кільком людям, щось зробити самому). Виконати їх зараз, відразу ж — немає можливості.

Далі під час серфінгу в мережі бачите цікаву інформацію, і вам її теж треба якось зберегти й опрацювати. Але немає системи, куди зберегти таку інформацію, тому ви її теж відпускаєте з енергетичним хвостиком, який буде як ще один процес у комп’ютері довантажувати ваше підсвідомість і коли-небудь обов’язково спливе.

Дитина підбігає, і ви згадуєте, дивлячись на нього, що йому треба щось купити, а чогось навчити. І знову ж таки, можливо, кожен пункт вимагає низки кроків — з’їздити в магазин, купити потрібні книги, ввести в звичку читати йому їх.

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

Робите сніданок, згадуєте, що давно треба було купити вівсянки і ще вітамінів на Айхербе. А ще про щось пам’ятав вчора, а сьогодні забув. Що ще треба було купити.

Дивіться за вікном — весна, перший дощ, потрібен новий парасольку, а знову забув.

Якась думка витає в голові, ось п’ять хвилин тому про неї пам’ятав, знову забув, знову пригадав, знову забув, упс, шампунь для собаки ж давно скінчився, і весь час забуваю спочатку повивчати інформацію, який краще, потім замовити. Місяць вже пройшов, як закінчився.

І одного пообіцяли розповісти про свою останню знахідку, він чекає, а ви весь час забуваєте — ще відтік енергії на негатив-за досади, що не виконано обіцянку і висить «хвіст», а також на спробу не забути.

А ще всередині щось шкребе — а, здається, знову грошей не вистачає до наступної зарплати, треба все спробувати розрахувати.

І ще шкребе невдоволення начальником, не висловлене йому, і головне, що робити з цим не зрозуміло. Нариватися на неприємності не хочеться, прав він чи ні — не зрозуміло, а головне — не приємно. І цей клубок теж сидить всередині.

Знову забув полагодити кран у ванній, можливо, варто викликати майстра. Або все-таки самому? Теж не зрозуміло. Рішення не прийнято, але навіть не усвідомлюється — прийнято воно чи ні. Не зрозуміло, на що саме вистачить ресурсу — чи є гроші на майстра або сили і бажання на власні спроби. Або відкласти це все на наступний місяць? Просто все це йде темним не дуже приємним шлейфом.

І так далі.

Це я ще не беру проблеми з просуванням декількох сайтів паралельно і замовниками ) Це так, маленький шматочок ранку. Не самий активний, і з мінімальним залученням інших людей.

Ваш мозок через 30 хвилин забуде, що там було до цього і що потрібно було зробити. І зануриться в хаос робочих справ…

Якщо (!) немає звички все це перетворювати в план і систематизувати, то, як мінімум половина, точно залишиться невиконаною. А ряд невиконаних завдань призведе до появи проблем.

Розібратися з цим клубком допомагає ряд інструментів:

— планування, списки
— фрирайтинг
— наведення порядку, робота над систематизацією всіх процесів
— правильна середовище, яка вирішує схожі проблеми і підкидає ідеї щодо їх вирішення.
— прибирання — наведення порядку в усьому. У квартирі, в житті, в робочих проектах, планах, на комп’ютері.

Це все — навички, звички, які треба поступово впроваджувати.

Ще раз, багато деталей у статті «Моя система планування».

Вийшла вона в іншому моєму блозі — «Наближаючись…», де тепер і будуть всі мої статті на тему саморозвитку.

Цю статтю добре доповнюють інші:

— «Людина = сукупність звичок і дещо ще». Все про впровадження звичок

— «Як встигати більше»

— «Мій алгоритм впровадження в життя великих змін»

— «Ефективна робота зі списками і життям. Встигати все найважливіше»

— «Звички людини, ким би ти хотів бути»

— Є ще чудова книга — «Системність у всьому. Універсальна технологія підвищення ефективності«.

— «Що таке Стоденка», в якій я перебуваю більше 3х років. І чому це ідеальне співтовариство для усвідомлених змін.

До речі, наступна Стоднівка стартує, як зазвичай, 1 числа наступного місяця — 1 липня 2018. А моя наступна нова буде з 22 вересня. Записуйтеся )

Один невеликий шматочок з Стоденки, днями написав один з учасників:

Буду рада вашим думкам, відгуків, лайфхакам і перевіреним ідей планування.