Принципово новий сервіс по збору та валідації семантики з декількох джерел «в одному вікні» з’явився нарешті в Рунеті.

Це — MOAB Tools.

Це збір семантики з Яндекс Wordstat та пошукових підказок Яндекса спільно, на автоматі і в режимі онлайн (такого ще не було і немає на ринку).

Просто, інтуїтивно, ДУЖЕ швидко, нічого зайвого, дуже зручно.

Я все детально вивчила, прочитала. Як завжди, поставила купу питань Іллі Исерсону — його творцеві, чиї проекти і матеріали мені дуже подобаються. І володіючи цими знаннями, я постараюся розповісти про всі важливі моменти з цього сервісу.

Не написати про цей сервіс неможливо. Тим більше, там є безкоштовні великі тести і дуже дешеві тарифи.

Як це працює, якщо дуже коротко:

Ви вводите запит в інструмент Wordstat Deep, а потім все відбувається автоматично.

Сервіс MOAB Tools:

— збирає всі ключові слова Яндекс Wordstat (збір «в глибину», а не просто 40 сторінок)
— збирає всі пошукові підказки по кожному запиту з Яндекс Wordstat
— автоматично прибирає дублі між запитами з Підказок і Wordstat
— автоматично перевіряє частотність за сумарним звіту
— пропонує вам готовий файл для скачування.

Все це звичайно в лічені кілька хвилин (дивлячись, який обсяг семантичного ядра).

Сервіс буде розвиватися, напевно там з’являться ще якісь цікаві для інтернет-маркетологів інструменти. І будуть постійно поліпшуватися поточні.

Ключова перевага MOAB Tools – збір значно більшого, порівняно з іншими сервісами, кількості фраз з частотністю.

З усіх SaaS саме в цьому сервісі ви отримаєте найбільше з мінімальною вартістю «слово з частотністю\одиниця грошей».

До того ж, це реальна статистика Яндекс Вордстата в режимі онлайн, а не зібрана раніше база.

Активуйте безкоштовний тариф Free, та порівняйте ваші інші вибірки з тим, що отримаєте в сервісі МОАБІТ.

Комбінований режим збору Wordstat Deep дозволяє знаходити максимальне число ключових фраз з частотністю як з Яндекс.Підказок, так і з Wordstat.

Тобто, якщо Вордстат збере 1000 фраз, інструмент Wordstat Deep сервісу МОАБІТ по кожній з 1000 фраз спарсит ще й підказки і видалить дублі. Це єдиний в Рунеті хмарний сервіс, який «виймає» з Wordstat вкладену «в глибину» семантику. Тобто не тільки на 40 сторінок в глибину.

Для прикладу: задавши запит, наприклад, «пластикові вікна» сервіс спочатку збере всі запити першого рівня з 40 сторінок Wordstat, а потім збере розширення по 40 сторінок за кожного слова окремо, що дозволить отримати на 20-50% більше запитів. Потім за всіма отриманими запитами збере ще пошукові підказки Яндекса, почистить на дублі і видасть вам у файлі з загальними частотностями кожного запиту.

Найпростіше просто взяти і подивитися ось це 15-хвилинне відео від Іллі Исерсона, там все чітко описано.

Єдине, там на скріншоті дані застарілі тарифи. Зараз ціни дешевші і тимчасового обмеження користування тарифом на 30 днів більше немає.

У складі MOAB Tools представлено три машини:

1. Wordstat Deep – збір максимально повного семантичного ядра

2. Перевірка частоти — перевірка різних варіантів частотності

3. Підказки – збір підказок з пошукової системи Яндекс

1. Інструмент «Wordstat Deep» (головний)

Ви вводите запит в інструмент Wordstat Deep (посилання буде доступна після реєстрації), а потім все відбувається автоматично:

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

— інструмент збирає всі ключові слова Wordstat (збір «в глибину», а не просто 40 сторінок)
— збирає всі пошукові підказки по кожному запиту з Wordstat
— автоматично прибирає дублі між запитами з Підказок і Wordstat
— автоматично перевіряє частотність за сумарним звіту
— пропонує вам готовий файл для скачування

У підсумку виходить більше ключових слів, ніж де небудь ще, а це означає: більше кластерів з низькою конкуренцією, більш точні посадочні сторінки, більш точні оголошення і мінус-слова, про які ви раніше не знали.

Щоб було чітко зрозуміло, Wordstat Deep знімає тільки загальну частотність. Тобто у вартість зняття 1 запит входить парсинг запиту і бонусом перевірка його загальної зокрема.

Якщо потрібно зняти будь-яку іншу частотність списку слів, які сервіс напарсил, або якщо вам потрібно перевірити будь-яку частотність вашого списку слів — йдете в інший інструмент — «Перевірка частоти» (Direct Check). Про нього буде нижче.

За парсинг частотностей в Direct Check знімаються ліміти. Тобто, якщо у вас 10.000 лімітів у безкоштовному тестовому тариф, то на них ви можете не спарс 10 тис запитів, а проаналізувати 10 тис різних частотностей — наприклад, за 2 різні частотності для 5 тис. запитів. Або спарс 10.000 запитів просто з загальної частотністю.

2. Інструмент «Перевірка частоти» («Direct Check»)

Цей інструмент створений саме для перевірки частотності ключових запитів – швидко, онлайн, в будь-яких обсягах.

Інструмент Direct Check дозволяє перевірити частотність в потрібному регіоні за заданим списком фраз.

Для початку роботи необхідно ввести вихідні фрази або імпортувати з файлу і вибрати в розширених налаштуваннях регіон перевірки. Дані сервісу беруться з сервісу Yandex.Wordstat

За кожну з частотностей — загальну, «слово1 слово2», «!слово1 !слово2» знімається по 1 ліміту — разом 3 ліміту для 1 запиту, якщо для 1 запиту зняти всі три частотності.

3. Інструмент «Підказки»

Якщо вам потрібен моментальний парсинг пошукових підказок Яндекса — то вам в цей розділ сервісу МОАБІТ.

Інструмент «Підказки» дозволяє зібрати пошукові підказки на основі початково заданих фраз. Тут теж підтримується вибір потрібного вам регіону. Парсинг підказок, можливо, зроблять зовсім безкоштовним. І взагалі, тестуйте інструменти і слідкуйте за новинами сервісу, я впевнена, буде багато цікавого.

А так — його використовуйте цей інструмент, тільки якщо вам потрібні саме пошукові підказки Яндекса. Тому що для збору максимально повної семантики краще використовувати Wordstat Deep — там парсинг підказок йде в комплексі з парсингом запитів.

А от 3-х хвилинне відео по цьому інструменту:

Всі три сервісу дуже корисні і для контекстної реклами, і для SEO — зокрема, для тих же LSI текстів, які сьогодні так актуальні.

Я дуже люблю підказки і розширений збір семантики, наприклад, за можливість зловити багато ідей для статей.

З супер контентом, високоякісними інформаційними матеріалами певного типу реально набагато простіше прокачувати корпоративний сайт, безкоштовно, хорошими природними посиланнями, соцсигналами. Докладніше про цей «секрет» просування я писала тут. Рекомендую використовувати.

Один з головних питань (я його теж поставила Іллі Исерсону, перш ніж сама зрозуміла відповідь в ході тесту сервісу) — чому б не зробити те ж саме в Key Collector?

І тут я прекрасно розумію, чим гарний сервіс саме, тому що сама, маючи десктопну програму FastTrust для перевірки якості донорів, весь останній рік користуюся тільки онлайн-сервісом Чектраст від того ж розробника. Хоча це невеликі додаткові гроші.

Тому що мій час і нерви мені зараз дорожче. Це швидко, зручний інтерфейс, ніяких заморочок з каптчами, проксі, еккаунт у сервісах, чимось ще.

MOAB Tools парсити 400к запитів за 8 годин!

Тарифи при цьому дуже доступні:

Використання сервісу MOAB Tools

Припустимо, що для мене дуже важливий такий запит, як «готові новобудови» і мені потрібно зробити максимально якісний текст на сторінці з усіма головними синонімами, додатковими тематичними та ключовими словами, отримати ідеї для статей, отримати різноманітні варіанти анкорів для посилальної маси, ключі для контекстної реклами, зрозуміти, що взагалі цікавить людей в цьому запиті найбільше, який зазвичай їх интент. Загалом, мені потрібно максимум семантики, щоб зробити просування по цьому важливому цільовим запитом більш ефективним.

Вводжу тільки запит «готові новобудови» в сервіс (для збільшення семантичного ядра можна і треба було б відразу ввести ще ряд точних запитів — «здані будинки», «готові квартири» тощо).

Через 6 хвилин отримую 740 запитів, включаючи підказки. Без дублів. Відразу відсортовані по загальній частотності. 6 хвилин, без будь-яких проблем.

У звіті ви отримаєте список фраз, дані про джерело кожної фрази і частотності в потрібному регіоні.

Або, зібравши семантику по 6-ти запитам:

самостійне просування сайту
безкоштовне просування сайту
просування сайту своїми руками
самостійна розкрутка сайту
безкоштовна розкрутка сайту
розкрутка сайту своїми руками

Вийшло 240 ключів після їх об’єднання та автоматичного видалення всіх дублів.

Все робиться практично моментально.

Зручно експортувати:

У розділі FAQ ви можете все прочитати відповіді на всі важливі запитання:

Важливий момент!

Будьте акуратні при підборі вихідних запитів.

Якщо ви візьмете дуже широкі запити, типу «стоматологія», то сервіс Wordstat Deep спарсит вам 150 до запитів по ньому.

Якщо ви робите це на безкоштовному тариф, який включає 10 до запитів, то парсинг зупиниться, ви просто зможете експортувати перші 10 тис. запитів і все.

Щоб парсинг успішно завершився, і ви могли зібрати всі розширення по високочастотним запитам, тоді беріть пакети Standard Pro або ПЕРЕД початком збору.