Я дуже люблю ефект, який Марина Комісарова (Еволюція) впливає на людей, які з нею детальніше знайомляться. Як всі одностайно кажуть — «прочищає мізки» і «з’являється світло в кінці тунелю». Тому час від часу у своїх статтях я закидаю про неї вудки, щоб стало більше людей, яким стало легше і приємніше жити за рахунок того, що вони стають сильнішими, більш незалежним, зміцнюються опори і збільшуються можливості у житті.

Виходить більш вільний, стабільний і задоволений собою і своїм життям людина, що працює з задоволенням і щедро віддає іншим, виховує більш здорове покоління. А чим більше таких, тим приємніше цей світ і більше шансів його схранить для нащадків.

Марина Комісарова іноді жартує (і не жартує), що їй треба дати Нобелівську премію, і я абсолютно з цим погоджуюсь. Настільки глибоких, струнких теорій з приводу різних напрямків — 12 ресурсів, взаємин у парі, міжособистісних відносин — я ще не зустрічала. Це я до того, щоб прийняти її серйозно, це не чергове «колесо балансу», це зовсім інший коленкор.

Чому я пишу про це у своєму SEO-блогу — бо, до прикладу, щоб стати професіоналом в SEO або просунути свій сайт, ми теж прокачуємо не просто ресурс Робота, а як мінімум 3 ресурсу — Навчання, Робота і Економіка (Гроші).

Якщо потрібно прокачати ресурс Роботи, то бажано прокачувати Навчання, Імідж і саму Роботу.

Навчання — нові знання, SEO-курси, курси по бізнесу, систематизація, новий досвід.

Імідж — зовнішній вигляд, привабливість, навички спілкування, харизма. Вас будуть частіше кликати на конференції або ж ви будете проводити на них краще враження на людей, зробите гарні фотографії в блог, у вас буде більше партнерів і друзів.

Про Роботу, думаю, приблизно зрозуміло — відмінно робити завдання, виконавчо, бути проактивним, цікавитися більше, ніж мінімально покладеним, працювати на користь справи, збирати якісне портфоліо, підтримувати хороші зв’язки на роботі, підвищувати планку, рости як фахівець і так далі.

Дружба, Альтруїзм ще добре допомагають. Ви можете завести перших клієнтів серед друзів, просунути сайт комусь із знайомих. Якщо у вас все добре з дружбою.

Альтруїзм — багато давати безкоштовного і цінного людям, допомагати, не очікуючи чогось взамін, але частина з цих людей захоче від вас чогось більше, ще краще, але платно. І стане вашим клієнтом.

Допоможе і Здоров’я — здоровий чоловік теж викликає більше довіри і симпатії у партнерів і клієнтів, а ви будете мати багато енергії і ясності мозку, якщо будете вставати рано вранці на пробіжку і не вживати алкоголь, наприклад.

Допоможе і Сім’я або Любов — вони можуть стати вашою мотивацією, натхненням, давати енергію на роботу.

Вся ця усвідомлена прокачування тонкими струмочками складеться в те, що за рік можна буде в роботі досягти набагато більшого, ніж за кілька років до цього.

Але взагалі, дуже варто ще працювати над іншими моментами, крім ресурсів — так званими багами спілкування, коронами (психозащитами), локусом контролю та кордонами (якщо говорити термінами, які вживає Марина Комісарова).

Наприклад, часті баги спілкування (знову ж таки в її термінології) — Училка, Учениця, Кривляка, Жебрак, Штурман і інші — сильно псують враження про людину, буквально змушують іншу сторону знижувати спілкування. Якщо ви невпопад встаєте сильно зверху, чи сильно знизу по відношенню до людини, теж створюється відштовхуюче враження. Якщо все це хоч трохи усвідомити і поприбирати — кількість партнерів, корисних знайомих, клієнтів може зрости в рази.

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

Зовнішній локус контролю — зливати енергію на те, що ти не в силах змінити.
Нити, ображатися, мати претензії до кого завгодно — до життя, до держави, Яндексу, мамі, партнеру, хотіти переробити іншої людини, багато думати і говорити про це, переживати про минуле, яке давно минуло і так далі.

Якщо локус контролю навчитися міняти на внутрішній (на те, що в зоні вашої відповідальності і можливостей), то автоматично багато що стає краще — більше енергії, сил, позитиву, більше можливостей, більше людей хочуть з вами спілкуватися. Я в якийсь момент добре зрозуміла, що мої улюблені друзі і партнери — саме ті, у кого в більшій мірі внутрішній локус контролю. Для них я багато готова зробити і завжди їм рада. І зробила висновки щодо себе. Що чим більше я буду змінюватися в цю сторону, тим простіше у мене буде спілкування з людьми, тому що їм буде приємніше зі мною.

Спори і «відстоювання своєї думки» — це досить жорстке напад на чужі кордону. Той, хто часто так робить, теж багатьох відштовхує, сам про те не підозрюючи. Про це вона теж писала кілька відмінних статей. Все це можна знайти у неї в ЖЖ пошуком (правий верхній кут).

Про баги спілкування почитати у неї в ЖЖ можна по тегу «Баги», про локус контролю по тегу «Локус». Про межі тут. Хоча не всі статті у неї тегируются чітко, часто додаткову користь дає пошукати пошуком по її ЖЖ.

Коли починаєш все це усвідомлювати й застосовувати, то ефект просто чарівний. У багатьох спочатку спостерігається смуток та розлад — як же я так жив, і як я до такого дійшов. А поступово стає гранично ясно, що ж робити далі. У мене за ці 2,5 роки, як я її щодня читаю, було, напевно, штук 100 великих відкриттів з приводу свого життя, як не треба було робити.

Повернемося до її теорії 12 ресурсів. Вона набагато глибше простої прокачування.

Якщо коротко, ресурс може бути зовнішнім (даними вам ззовні) і внутрішнім (напрацьованим вами). Зовнішній — це батьківські гроші, робота по блату, де на багато закривають очі, красива зовнішність і різне інше.

Зовнішній ресурс може зникнути в будь-який момент і ви не зможете його швидко заповнити.

Внутрішній, прокаченный ресурс крім того, що дозволяє вам завжди досить швидко відновитися, він ще й дає енергію. Якщо ви ходите на нелюбиму роботу, не є професіоналом — це зовнішній ресурс Роботи швидше споживає енергію, а не дає. Якщо ви її втратите, швидше за все, будете мати складнощі з тим, щоб знайти наступну. Якщо прокачен ресурс Економіки — ви в будь-який момент знайдете джерело заробітку і взагалі, у вас все в порядку з фінансовою стороною життя. Якщо прокачен імідж — ви завжди подобаєтеся собі та іншим у будь-який момент можете швидко привести себе в порядок і добре виглядати. У вас є базовий і модний гардероб, гарне підтягнуте тіло, регулярне відвідування салонів краси, прокаченные навички спілкування, флірту. І так далі.

Все це і дає енергію, і від адикцій частково захищає, ну, як мінімум, від їх тривалих і тяжких наслідків.

Якщо один ресурс не прокачен і особливо якщо зовсім не підключений, то на протилежному легко виникає адикція. Якщо не підключено здоров’я — набагато простіше стати алкоголіком, ніж, якщо ти звик любити своє тіло і дбати про його чистоту та здоров’я. Якщо не підключений або погано прокачен імідж, то легко виникає любовна адикція.

І навпаки — якщо виникла адикція у Роботі (трудоголізм), потрібно підключати, качати ресурс Сім’ї. Любовна залежність — качати Імідж (тренажерний, спілкування, флірт).

Ну і там ще багато чого цікавого, якщо читати матеріали Еволюції.

Всі ці ресурси можна подивитися на колі нижче:

Щоб зміни в житті проходили більш усвідомлено, бажано мати теорію — скелет, на який нарощувати м’ясо з дій.

Інакше, якщо не мати теорії, багато чого залишається в сліпій зоні і прикривається ілюзіями і психозащитами. І замість руху може вийти стояння на місці або відкат. А будеш відчувати, що «начебто нормально».

Саме так люди «раптово» щось отримують у своєму житті — раптово зрада партнера або раптово залишився без роботи і не можеш знайти, раптово 10 кг зайвої ваги, раптово немає родини або друзів, несподівано підкрався алкоголізм, або ще якийсь особистий криза — тому що ніякого розвитку ресурсу не було, а психозащиты все це прикривали, щоб особливо в очі не впадало.

Це дивно, але всі люди живуть не в реальності, а в ілюзіях, в психозащитах — в своїй голові.

Якщо якийсь ресурс не розвивати, то все не залишається «як було», все стає гірше. Як м’язи, якщо їх не прокачувати, а лежати на дивані.

Саме тому дуже важливо постійно працювати хоча б над розвитком найважливіших ресурсів — Робота, Економіка, Імідж, Сім’я. Саме розвивати, а не просто «ходити на роботу».

Нижче — 3 базові статті від Марини Коміссарова (Еволюції) про 12 ресурсів.

Ресурси — це наші опори, це те, що дає нам енергію в житті кожен день і вберігає від адикцій і різних перекосів, робить життя більш щасливою і задоволеною.

«Коло ресурсів»
«Ресурси особистості»
«Про колі ресурсів»

Плюс ще багато в її ЖЖ за тегом «Ресурси»

Я, наприклад, останні 2.5 роки з того моменту, як дізналася про цю теорію і почала читати Еволюцію, «качаю» 2 основних напрямки — 1. Робота і Економіка (гроші) і 2. — Імідж (зовнішність, спілкування).

Зокрема, саме Еволюція «загнала» мене в тренажерний зал з тренером при начебто повної браку часу і маленьку дитину. У неї є кілька статей, де вона обґрунтовує важливість саме тренажерного залу для ресурсу Імідж.
Ось саме ця стаття простимулювала мене більше всього, т. к. дала мені розуміння, як відбувається формування фізичного образу себе і важливість цього.

Заміряти рух і ставити нові плани в цих двох напрямках мені допомагає Стоднівка — це спільнота людей, які ставлять якісь цілі (від найменших типу почати вставати на годину раніше, або зрозуміти, які у мене є цілі до дуже глобальних) на 100 днів і діляться своїми відкриттями про те, з чим вони зіштовхуються, що їм допомагає найбільше, розповідають про свої лайфхаки і улюблені інструменти.

Про Стоднівку я писала докладніше тут. Вона стартує кожне 1 число місяця, постійно йде кілька паралельних стодневок. Я зараз в тій, яка з 1 листопада, наступна моя буде з 1 лютого 2018.

Я зараз добре розумію, що кожна людина і його успіхи в житті — це в основному результат:

А) його звичок
Б) його оточення.

Саме тому я використовую Стоднівку не лише для утримування фокусу на цілях або саморефлексії, але і для впровадження нових звичок, і для розведення свого оточення в більшу сторону на користь активних цікавих людей зі всього світу.

А про алгоритм впровадження у життя будь-яких великих усвідомлених змін докладно писала тут.

Алгоритм цей начебто лежить на поверхні, але я його намацала виключно досвідченим шляхом, коли за півроку з мінус 100 тис. вийшла у великий плюс, достатній для поїздки в США, використавши Джареда Лето для мотивації, при цьому ще навчаючи іспанський і не закидаючи спорт і інші важливі справи. Хоча потім і передумала.

Але головне — зрозуміла для себе, наскільки будь-які реальні зміни в нашому житті, і що-то можна зробити досить швидко.

Як завжди, буду рада вашим коментарям!