Ще один частий питання! Відповідаю:

Зазвичай посилання (тобто розміщення чужої посилання на вашому сайті взамін на розміщення вашого посилання) вимагають в основному тільки каталоги сайтів! Зрідка просять її каталоги фірм або прес-релизовые сайти, каталоги статей.

А так як в ТОП Базі (і в інтернеті) є ще досить багато інших видів, які не потребують зворотне посилання, і при цьому більш ефективних, то в принципі тут навіть немає сенсу морочитися. Можна взагалі не ставити зворотних посилань.

Каталоги сайтів — самий малоефективний вид, його майже немає сенсу використовувати, тільки трохи — білі, бізнес, тематичні, регіональні.

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

Частіше варто використовувати інші види сайтів, а вони не вимагають зворотних посилань.

Тому я рекомендую просто почитати мої керівництва і статті, інструкції і працювати, працювати.

А вже тим більше ставити скрипти для автоматичного обміну посиланнями, типу як Allsubmitter каталог — це минуле століття.

АЛЕ! Ручний обмін в принципі, як вид просування, може бути ефективним.

Тільки я рекомендую для цього створити окремий розділ на сайті типу «Тематичні посилання», акуратний, приємний, в рамках дизайну сайту. Обмінюватися в малих кількостях, розміщувати не більше 10-15 зворотних посилань на сторінці. І, головне — ретельно перевіряти параметри кожного сайту для потенційного обміну, як ніби ви хочете купити на нього посилання. Робити це можна вручну або через RDS бар, наприклад, або через той же FustTrust.

Обмінюватися з кращими тематичними сайтами або просто кращими загальними, кращими бізнес-сайтами, якщо у вас корпоративний проект.

У ТОП базі багато де є підкатегорії «вимагають зворотний». То вже заздалегідь багато де відсортовані ті сайти, які вимагають обов’язково поставити на них посилання. Не всі, але більшість виділені в окрему підкатегорію. Я завжди намагаюся це робити, коли бачу.