Дуже давно вже я хотіла потестувати SEO-сервіс Топвизор, чула багато хорошого, більше року збиралася-збиралася і, нарешті, сіла за нього.

Спочатку спробувала розібратися без читання довідки — складно. Все досить зручно, але дуже багато функцій. Писала листи саппорт, паралельно сама знаходила відповіді у довідці і зрозуміла, що без неї не оботись.

Тоді початку все-таки вдумливо і методично главу за главою читати довідку, читала щільно цілий день, відразу тестувала і здивувалася, яка офігенна продуманість сервісу і всіх-всіх дрібниць. Мені здається, я вперше бачу таку опрацювання деталей і таке зручність у SEO-сервісах.

Крім цього основного огляду зручних функцій, є ще 3 частини мого огляду по сервісу Топвизор з конкретикою по кожному важливому розділу:

— Аналіз позицій у пошукових системах

— Збір ключових слів (семантичного ядра) і кластеризація

— Технічний аудит сайту.

Топвизор постійно розвивається, і розробники прислухаються до прохання і доповненнями. Я чула це за іншим відгуками і побачила таке ставлення і сама.

До цього я думала що він приблизно на рівні всіх інших SEO-сервісів цієї спрямованості на ринку, але, виявилося, на голову вище і продуманіше.

І все-таки обов’язкова дія перш ніж починати користуватися Топвизором — прочитати всі пункти «Довідкового центру» — хоча б по тим розділам, які вам потрібні.

Перейти в нього завжди можна за знаком питання в верхньому меню вашого аккаунта:

TopVisor — це не просто SEO-сервіс для знімання позицій сайтів в пошукових системах, яким він був ще недавно.

Зараз це — багатофункціональний сервіс, який, зокрема, включає знімання самої різної статистики, аналітику, підбір та кластеризацію ключових слів, технічний аудит сайту і має ще ряд інших функцій. Ось про ці самі основні його можливості і будуть мої окремі огляди.

Майже всі платні сервіси, але дуже навіть доступні за вартістю, я буду наводити конкретні ціни, у скільки мені обійшлися перевірка позицій або технічний аудит, або кластеризація. Варіантів оплати багато, всі дуже зручно.

Крім того, є безкоштовна перевірка позицій.

Основні інструменти Топвизора на поточний момент

(даю посилання на розділи Довідкового центру):

• Підбір ключових слів (Ядро)
• Збір пошукових підказок
• Технічний аналіз сайту
• Кластеризація запитів
• Перевірка індексації сторінок
• Перевірка частоти запитів
• Генератор карти сайту
• Магніт (збір ключових запитів)
• Радар (відстеження змін)
• Перевірка позицій сайту
• Апометр (аналізатор видачі) — посилання на сам сервіс
• Бід-менеджер (автоматичне керування ставками Яндекс.Директ) — посилання на сам сервіс
• Сокращатель посилань

Ще у них просто відмінна технічна підтримка.

Якщо після прочитання довідки залишилися ще питання — просто зв’язуємо, і досить швидко відповідають.

Що здивувало — варіантів для зв’язку дійсно багато.

Найкращий варіант — тікет-система. Але навіть і тікет можна створити не тільки через сайт, але і з Ipad або Iphone, або Телеграм.

А також можна зв’язатися через телефонний дзвінок (різні телефони для Москви, Пітера і для регіонів безкоштовно), повідомлення на email, повідомлення чи коментар у соціальних мережах — ВКонтакте, Фейсбук, Твіттер.

Вперше таке бачу )

Огляд мій довелося розділити на кілька частин — в них я розповім про те, що мені найбільше сподобалося, і про те, що не зовсім очевидно в момент використання тих чи інших функцій, але дуже важливо знати про ці деталі.

Ось три частини мого огляду по сервісу Топвизор:

— Аналіз позицій у пошукових системах

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

— Збір ключових слів (семантичного ядра) і кластеризація

— Технічний аудит сайту.

Відчуття після місяця тіста, ось зовсім щиро, – йти з Топвизора я не хочу ) Хочу ще використовувати, і на інших проектах, робити висновки на основі отриманих даних, застосовувати їх у справі.

Спробую коротко перерахувати різні загальні переваги сервісу Топвизор, що особливо сподобалося:

Є карти інтерфейсів всіх розділів, де докладно описано і пронумеровано — яка кнопочка що позначає. Ось приклад карти інтерфейсів розділу «Проекти»:

Є інтеграція з Яндекс.Метрикою, Яндекс.Вебмайстром і Google Analytics. Щоб збирати таку інформацію, як трафік, кількість зворотних посилань, кількість сторінок в індексі пошукових сторінок і пр.

Круто і дуже продмано реалізована настройка різних повідомлень — загальних по сервісу, плюс в різних розділах є ще свої повідомлення.

Є функція Мультилогин — переключення між обліковими записами. Мало, навіщо вам може знадобитися кілька акаунтів Топвизор — для різних проектів, клієнтів. Можна мати до 10 штук і легко перемикатися без авторизації.

Брендований звіт — це гарний звіт за потрібне даними, у форматі PDF. Це звіт, брендований під вас — можна прямо в інтерфейсі довантажити потрібний вам логотип, прописати назву компанії або ім’я фахівця.

У сервісі аналізу позицій в пошукових системах підтримується 8 головних пошукачів:

Google (всі регіональні домени) + мобільний пошук,
Яндекс (регіональні домени ru, ua, by, kz ) + мобільний пошук,
Yandex.com.tr + мобільний пошук,
Yandex.com,
go.Mail.ru,
Супутник,
Bing,
Yahoo.

Все дуже зручно для роботи з безліччю проектів – і обрані проекти, і пошук, і мітки, і архівація тимчасово не потрібних, і різне інше.

Перевірка позицій відеоканалу або відео в відеохостингу Youtube (!)

Також в Топвизоре можна перевірити позиції відео за потрібними ключовими запитами в Youtube. Просто в проекті вказуєте посилання на відео або на канал. В інструкціях описано, якого формату має бути правильна посилання на відео. Просувати відео з Топвизором можна більш усвідомлено і керовано.

Збір фрагментів.

Завдяки тому, що сервіс видає список фрагментів під кожну з пошукових систем, поруч з кожним запитом (якщо ви поставили галочку в налаштуваннях «збирати фрагменти»), можна дуже ефективно правити свою оптимізацію кожної сторінки. І тим самим покращувати пошукову видачу свого сайту та збільшувати трафік.

Крім того, можна збирати фрагменти конкурентів — до 5 сайтів безкоштовно. Для 6,7 — 50 стягується додаткова плата в розмірі 0.01 р. за запит. І порівнювати свої фрагменти з сниппета конкурентів або свої по різному регіону.

Можна ще, наприклад, проглядати, скільки переходів було отримано на тій чи іншій позиції, і який фрагмент виявився більш кликабельним.

Ось приклад з моїм проектом. Ключові запити відрізняються тільки одним службовим словом, а опис у фрагментів різне:

Підтримка проектів з регіональними поддоменами при перевірці позицій.

Є навіть два варіанти для перевірки позицій проектів з регіональними поддоменами.

1. Можна створити проект з основним доменом і вибрати «враховувати подддомены» і тоді всі звіти будуть в рамках одного проекту.

2. А можна створити багато проектів з регіональними поддоменами. І вибрати «не враховувати піддомени». Дані будуть доступні в окремих проектах по кожному.

«Виправити помилки» при перевірці позицій

Теж у ряді випадків досить важлива функція. За замовчуванням перевірка позицій відбувається з опцією «Виправляти помилки». Але можна поставити «Не виправляти помилки».

Загальний трафік замість трафіку по регіонах.

З допомогою цієї функції ви можете збирати статистику весь трафік з потрібної вам пошуковій системі. Наприклад, що стосується позицій — ви можете перевіряти їх тільки по регіону Москва. При цьому, наприклад, дані про візити будуть включати всі регіони, в яких ваш сайт ранжується.

Налаштування розкладу перевірки позицій

Можна робити як автоматичні перевірки позицій, так і робити це вручну, коли потрібно. Розклад перевірок можна поставити собі дуже зручне — наприклад, можна налаштувати проведення збору позицій через певний час після апдейтів Яндекса.

За точку звіту приймається не Текстового апдейта, а час фактичної зміни видачі (вказується час і сила зміни в балах) згідно Апометру (аналізатору апдейтів пошукових систем).

Ще є, приміром, такий зручний момент — якщо в цей день виконувалась перевірка на вимогу, і ви не хочете, щоб Робот виконав ще одну перевірку в цей же день за розкладом, відзначте прапорцем пункт «Не збирати дані за розкладом, якщо в цей день виконувалась перевірка на вимогу», щоб виключити повторну перевірку.

Є групова перевірка всіх проектів відразу або вибірково.

Дуже зручний гостьовий доступ

Гостьовий доступ в Топвизоре можна настроїти тільки на окремі розділи – на перевірку позицій, перегляд трафіку, перегляд аналітики, перегляд частотності.

Причому «гість» може сам, повністю автономно і самостійно перевіряти позиції, і для цього не обов’язково засоби повинні бути у вас на балансі! Грошові кошти будуть списані з особистого рахунку власника проекту.

Зручно і просто здійснюється зміна власника аккаунта. Передбачено управління через інтерфейс, якщо ви раптом передумаєте змінювати власника.

Сторінка «Аналітика».

Це по суті набір віджетів — блоків, які ви можете налаштувати і розташувати таким чином, щоб забезпечити огляд найбільш важливих даних за проектом на одному екрані.

З допомогою віджетів також можна відстежувати відразу декілька показників одночасно і аналізувати взаємозв’язок між ними.

«Аналітика» — дуже хороша штука, щоб моніторити всі найголовніші показники. Плюс по більшості можна ще й порівнювати з конкурентами.

Сокращатель посилань

Для використання тільки для «білих» цілей.
Це короткі посилання на спеціальному власному домені Топвизора. З розширеною статистикою скільки хто кликав, звідки, з яких країн, браузерів, джерел і т. д. — просто додаткова зручна фіча.

Є мобільна версія сервісу Топвизор
Доступно досить багато функцій, але не всі. Повний перелік тут

Відгуки від інших відомих і дуже досвідчених SEO-фахівців повністю відповідають тому ж думку, яке склалося і у мене.

Ось деякі з них:

Ще 3 частини мого огляду по сервісу Топвизор:

— Аналіз позицій у пошукових системах

— Збір ключових слів (семантичного ядра) і кластеризація

— Технічний аудит сайту.