Дуже мені сподобався модуль «Технічний аудит (аналіз) сайту» сервісу Топвизор.

SEO-аудит — взагалі, найважливіша річ сьогодні при просуванні будь-якого сайту. Тому по кожному сайту він повинен бути проведений відразу після створення і регулярно перепроводиться. Я вже писала якось тут про 3 моїх улюблених сервісу для аналізу сайтів, але тепер Топвизор явно буде у мене в любимчиках. Хоч він і платний, але дуже доступна вартість — менше рубля за одну сторінку сайту. Я нижче вкажу всі подробиці.

Ще дуже зручно в нього те, що можна проаналізувати сайт цілком або тільки деякі сторінки — наприклад, тільки каталог продукції або якийсь розділ, де ви або програмісти вносили правки.

Крім цього огляду по SEO-аудит сайту, є ще 3 частини мого огляду по сервісу Топвизор:

— Аналіз позицій у пошукових системах

— Збір ключових слів (семантичного ядра) і кластеризація

— Загальна інформація — найкраще з сервісу Топвизор.

Аналіз сайту в Топвизоре дозволяє повністю автоматизовано перевірити сайт на наявність:

— битих посилань,
— дублікатів,
— редиректів,
— не заповнених або отсутвующих тегів,
— помилок завантаження і невірних кодів відповіді сервера.

Таким чином, ви відразу зможете побачити проблеми з індексацією сайта в пошукових системах, проблеми з внутрішніми і зовнішніми посиланнями, заголовками, meta-теги і зображеннями та інші.

Результат аналізу дуже зручно можна відправити кому завгодно по гостьовій посиланням.

Ось докладна довідка по модулю «Аудит»

Я робила аналіз свого «знижкових» сеошного проекту — SEO-Topshop.ru — на ньому я розміщую інформацію і новини по SEO та SMM програм і сервісів, які можна отримати у мене знижку. З цього ж сайту я попрацювала в Топвизоре з семантичним ядром під Xrumer — це топова програма з тих, що я продаю. І хоча по більшості запитів я давно вже в топ 3-5, все одно мені це було дуже корисно, з’явився чіткий план, що потрібно зробити далі по сайту. Про модуль топвизора «Позиції» і що мені там сподобалося, я докладно написала тут. Про модуль збору Семантичного ядра і кластеризації тут.

Самим цим сайтом я займалася дуже мало. Як поставила багато років тому по швидкому шаблон на Вордпресс за одну ніч, так і не аналізувала ніколи. Все руки не доходять поставити щось нове, зробити краще і сучасніше оформлення, адаптивний дизайн і все таке. Часу немає зовсім, тому вирішила поки створити собі хоча б таку мотивацію у вигляді технічного аналізу сайту.

У підсумку виявилася 4500 проблем і 1300 зауважень )
Ну, головне кількість проблем — більше 3 тис. — це відсутність атрибуту alt картинки, а також більше 300 битих зображень.

Але, головне, — 345 битих посилань! На 321 сторінку мого сайту. Це саме строкове, що потрібно вирішувати. Я знала, що сайти ряду сервісів, програм або керівництв, які я рекомендувала кілька років тому, вже зникли, але я і не уявляла масштабів проблеми.

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

І взагалі все дуже приємно і все видно, як на долоні, зручний сервіс.

Ну а поки по порядку. Ось де можна знайти посилання на розділ «Аналіз сайту» в інтерфейсі сервісу.

Сервіс може допомогти вам згенерувати карту сайту. Або завантажити готову. Після завантаження можна видалити якісь із сторінок. Можна проаналізувати лише окремі, вказані сторінки, а не весь сайт.

Вартість аналізу 321 сторінки:

Ось так виглядає підрозділ «Огляд»:

Підрозділ «Індексація».

Перевірка доступності сторінок сайту до індексуванню пошуковими системами. Тут ми бачимо:

— Коди відповідей сервера.
— Наявність обмежень robots.txt.
— Аналіз meta robots nofollow і meta robots noindex.
— Аналіз link rel canonical і link rel alternate.
— Аналіз refresh redirect.

Можна, наприклад, задати регулярну перевірку індексації на автоматі, і тоді ви завжди будете вчасно знати, якщо раптом щось вилетіло з індексу – може, фільтр якийсь пошукової системи вступив у силу по відношенню до вашого сайту або окремих сторінок, або ще що.

Один з корисних розділів Аудиту — «Фрагменти». Коли всі ось так, як на долоні, відразу бачу, що повний бардак у мене тут з оптимізацією, можна зробити все в рази краще.

Підрозділ «Посилання». Дивимося — які посилання (внутрішні та вихідні — провідні з сайту) — ноуфоллоу, биті. Які і є у них — анкор (текст посилання), Title. Можна зручно вибрати тільки ті або інші проблемні (з ноуфоллоу та інші), з помилками (тільки биті).

Підрозділ «Зображення». Як і з посиланнями, можна подивитися не тільки проблемні або з помилками, але і просто все-все, тобто всі розміри, все тайтли і т. д.

Дивимося зображення в одній зведеній таблиці на предмет:

— биті/ не биті
— розмір (можна відразу сортувати за спаданням і подивитися, які потрібно оптимізувати в плані ваги Кб)
— alt текст

Підрозділ «Контент»

Тут в першу чергу дивимося, де відсутня H1 і бачимо поруч Title і H1 — тобто можна побачити в одному місці відразу все — наскільки вони збігаються за ключовими словами і наскільки вони розрізняються (вони повинні розрізнятися).

Підрозділ «Список сторінок» — єдина зведена таблиця саме по сторінкам із зауваженнями і проблемами, з точним зазначенням їх кількості на кожній сторінці.

Є ще така хороша штука як «Радар» — автоматичне відстеження змін на сайті. Може приходити повідомленням на емейл або в інформері на сайті. Особливо корисно, якщо, наприклад, ви хочете дивитися, як над вашим сайтом працюють оптимізатори, або якщо багато людей працює над сайтом.

Наприклад, вам кажуть, що в цьому місяці у вашого виконавця — SEO-компанії у планах оптимізувати ваш сайт. Місяць проходить — ви бачите, що змін не проводилося )

Відстежуються зміни в:

— заголовку сторінки (тег title),
— описі сторінки (мета-тег description),
— заголовку документа першого рівня (тег h1)
— вміст сторінки (контент).

Також автоматично відслідковуються HTTP коди сторінок.

З аудиту це все. Аудит сайту в Топвизоре можна зробити тут.

Крім цього огляду по модулю Аналізу сайту, дивіться ще 3 частини мого огляду по сервісу Топвизор:

— Аналіз позицій у пошукових системах

— Збір ключових слів (семантичного ядра) і кластеризація

— Загальна інформація — найкраще з сервісу Топвизор.