В доповнення до статей «Як встигати більше» і «Як впроваджувати в життя великі зміни» я вирішила зробити ще одну статтю, де детальніше розкриваю інструмент, без якого я не можу уявити свій день. Який дозволяє мені та встигати більше, і планувати в ньому більше.

У мене десятки, а іноді й сотня контактів з людьми. Я видаю багато інформації, до якої я повинна мати швидкий доступ. В голову постійно приходять якісь ідеї або з’являються справи, які потрібно зробити. І так далі.

Наскільки хаотично проходив би мій день, якщо б у мене не було єдиного місця, де я можу записувати:

— список що зробити сьогодні
— окремо список дрібних справ для буферних днів
— фрирайтинг, будь-які думки щоб розвантажити мозок, якісь опрацювання та вправи
— всілякі щоденники і звіти — мої особисті, стоденки і різні інші
— великі цілі і все що приходить мені в голову з розряду «а добре б»
— великі цілі і все, що їх стосується
— будь-які списки типу зробити, купити
— якась корисна інформація яку треба тримати в швидкому доступі, в одному місці, де легко знайти — яких посилок чекаю і їх коди відстеження, мої гаманці і платіжні дані, хто у підопічних з благодійності, списки по в’єтнаму — людей, магазинів або клінік, які можуть бути корисні,
— веду список фінансів — скільки приходить щодня, щомісяця і куди мені скільки потрібно найближчим часом
— списки зробити по окремим проектам, куди я можу все записувати, щоб не забути
— корисні посилання — на мої головні статті, мої безкоштовні курси, реферальні посилання і так далі
— дані за моїми бонусів за хрумеру, оновлення топ бази та ін.
— групи, які хочу послухати і подивитися фільми, книги почитати
— що я хочу завантажити-докачати — список посилань по темах
— що мені знадобиться в поїздці в наступну країну
— список ресурсів по спорту, запис харчового щоденника або програми тренувань
— якісь дані, до яких можу захотіти повернутися пізніше — про ноотропи або анскулінг або хороші поради, ніж лікувати дитину в тому чи іншому випадку і т. д.
— мої тренінги, які зараз проходжу — інформація, посилання в кабінет, завдання, виконані мною завдання
— короткі пости мої соцмережі, які часто використовую чи треба буде використовувати часто найближчим часом і треба не забути
— ідеї для постів мій SEO-блог

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

і будь-яку іншу інформацію, яка може мені знадобитися в будь-який момент. Про яку я повинна знати, де її шукати. Ну і взагалі, мати дуже зручний інструмент, де можна записати що завгодно.

Ця ж програма може бути дуже зручною для ведення SEO-проектів, збереження інформації щодо змін і всіляких ідеях, що зробити з сайтом, посилань на корисні матеріали і так далі.

Про те, як я працюю зараз зі списками, як структурую інформацію, ділю свої справи й інші цікаві організаційні лайфхаки я докладно описала у статті «Ефективна робота зі списками і життям. Встигати все найважливіше».

Існують різні органайзери, так звані «менеджери персональної інформації».

Багато років тому я переглянула всі, які змогла знайти. Evernote теж дивилася, але він мені зовсім не сподобався ні інтерфейсом, ні відсутністю деревоподібної структури — від цього у мене в записах в Evernote досить швидко почався повний бардак.

У підсумку я зупинилася на двох приблизно рівнозначних — EssentialPIM і AllMyNotes Organizer.

Що мені було потрібно від органайзера:

— не обмежена за рівнями вкладеності деревоподібна структура
— можливість робити різні кольори, жирність у назв категорій і файлів в дереві, іконки і пріоритетність поруч з ними — тобто щоб найчастіші розділи я могла виділяти і знаходила візуально моментально.
— пошук по всіх нотаток або тільки обраним
— можливість всередині заміток всі виділяти як в MS Word, легко вставляти зображення і так далі.

Обидва всім цим требовниям задовольняють. Обидві програми мають у тому числі і російський інтерфейс.

У мене є декілька файлів — окремо найголовніший мій файл, відкритий весь день, він же ще й під паролем. І окремо кілька інших, які я відкриваю набагато рідше.

Окремо — файли з мов (іспанська, индонейзийский). Окремо — за конспектами Еволюції, Палієнко та ін. хто мені особливо цікавий. Окремо — за деякими тренінгам з особливо глибокою обробкою (хоча найчастіше ця інформація йде в основному файлі). І окремим файлом там же зберігається система деяких коспектов, кращих ідей, заміток, цитат, шматків статей тощо з SEO, інтернет-маркетингу (поки шукаю більш досконалу систему знань).

Які нюанси:

EssentialPIM більш наворочений і симпатичний. У мене PRO версія (купується один раз), але начебто і безкоштовної досить. Але він важче — якщо всередину нотаток вставляти багато картинок і робити велике дерево, то він почне важко крутитися на комп’ютері, підвішувати іноді. Мова на сайті відразу є російська, не пам’ятаю, як він встановлюється, здається, відразу вибір при установці.

AllMyNotes Organizer легше, але трохи простіше інтерфейсом. Один час я із задоволенням працювала в ньому, але потім пару раз він сглючил і зникли мої останні збережені дані (можливо, тому що файли сильно розрослися) — тоді я перейшла назад на EssentialPIM і просто намагаюся частіше прибирати з основного файлу старі і непотрібні дані, полегшувати його. Не пам’ятаю, як встановлюється російську мову, але в навігаційному меню програми є розділ «Інструменти» — «Налаштування» — там у віконці — «Мова» (ну тобто можливо, при первинній установці все це англійською і треба змінити на російську, не пам’ятаю).

Не уявляю, де і як ще можна зберігати так само зручно всі ці дані.

Інтерфейс у обох програм дуже простий і інтуїтивний. Ось це тільки одна з моїх розкритих робочих підкатегорій в EssentialPIM. Тут видно, що я можу робити різні кольори у заголовки заміток в дереві, різну жирність, різні іконки поруч, будь-який рівень вкладеності.

Кожен рівень у дереві сам по собі теж є заміткою, а не просто папкою.

Якщо у вас є якісь цікаві думки або напрацювання на цю тему, або питання — пишіть!

Пара інших інструментів або лайфхаков, без яких я теж не уявляю свій день в плані зручності роботи за комп’ютером:

«Запинить все»
Програма для скріншотів