Назріло чергове структурування мого особистого досвіду — що мені допомагає досягати великих цілей і рухатися вперед, а не топтатися більш-менш в межах одних і тих же рамок на місці.

Нещодавно з однієї з стодневщиц ми обговорювали цей момент — коли заглядаєш років на 10 назад, наприклад, то ти мав приблизно те ж саме — ту ж життя, зарплату, якої вистачає приблизно те ж саме, ті ж заняття, приблизно ті ж фігуру і зовнішній вигляд. Для мене було деяким здивуванням усвідомити це. Я думала, я відчутно змінювалася завжди. Ну, у кого-то з віком трапляється провал і виходить менше і гірше, ніж було раніше. У кого-то, навпаки, з віком трохи краще, якийсь прогрес помітний є. Але в середньому — як не дивно, все те ж саме. Всі старі великі мрії відкладаються на потім, або здається, що до них начебто потихеньку йдеш, а минає кілька років — нічого не змінилося в цьому плані.

І ось тоді я задумалася — що ж дало мені можливість робити великі кроки вперед і краще себе почувати в останні 2 роки, коли я щільно зависаю в Стодневках і займаюся саме усвідомленими змінами? Крім того, що ставляться великі задачі, на які начебто зовсім немає часу, але ще й були заткнуті основні дірки, які були предметом невдоволення. І фон щоденного щастя від проживання дня істотно підвищився.

І коли я розписала алгоритм, то він вийшов з розряду «Капітан Очевидність». Але при цьому я впевнена, що вкрай мало хто цим займається — мало хто в ньому працює у своєму житті.

Принаймні я для себе усвідомити зверху змогла це все тільки після того, як мені кілька місяців довелося відпрацьовувати такий навик — інакше було б не отримати те, що мені хочеться отримати в найближчі кілька місяців, а не через 5-10 років. Тільки тоді стало зрозуміло, що ось він — ключ до будь-яких великих змін.

Так, я маніяк вдосконалення і аналізу. По Дизайну людини, яким я недавно захопилася, у мене сила-силенна енергії і саме глибокий аналіз і структуризацію всього і вся дає мені задоволення в цьому житті. А моїм призначенням за ДЧ є наробити помилок на своєму досвіді і потім видати все це людям, з метою допомогти бути трохи більш щасливими. Просто донести, щоб вони вже самі вирішували, використовувати це чи ні. І як не дивно, я саме це все сама вже намацала якийсь час назад і дійсно стала жити набагато удовлетвореннее і щасливішим. Взагалі, Human Design — це дуже прикольна тема. Те, що я читала про себе в різних джерелах і в платній розшифровці мого профілю — на 99% ідеально вписувалося в те, що я про себе почуваю і дало мені значно більш глибоке розуміння себе з тих сторін, про яких я не замислювалася.

Але той же Дизайн Людини вперше в житті дав мені зрозуміти, що люди настільки різні….. Настільки унікальні кожен сам по собі. Раніше це якось не усвідомлювався, та ще й нас усіх звикли зачісувати під одну гребінку з дитинства.

А у кожного з нас мало того, що свої дуже різні вихідні дані, у кожного ще й своя програма в цьому житті і свій конкретний етап проходження того чи іншого досвіду і все постійно змінюється і дуже мобільно.

Це як якщо пташку, зайчика, черепаху, змію, рибу, слона випустити на забіги абсолютно різного типу і дистанції і очікувати, що вони будуть вести себе однаково і прийдуть в один час до одного результату. Раз і назавжди я зрозуміла що не можна міряти іншої людини своєю мірою і вимагати, щоб він був у змозі жити як ти, виконувати те, що ти робиш і отримувати від цього задоволення.

Особливо важливо подібні речі зрозуміти батькам до того, як вони встигли наламати дров у відношенні своїх дітей, намагаючись змусити їх робити те, що легко і з задоволенням дається їм самим або іншим дітям.

Ще й тому мій досвід, напевно, підійде в чистому вигляді дуже мало кому. Але комусь, напевно, буде цікавий, або будуть корисні будь-які частини.

Кому не хочеться мінятися — можна взагалі не читати. Комусь не приємні будь-які плани і улюблена стихія — хаос. Хоча я вірю, що плани корисні кожному, але на певному етапі таке відчуття може бути, так. Якщо комусь плани не любите і справді хочеться в чомусь змінитися — то чому б не зробити це раніше, ніж пізніше? У 35, а не 55?

Працює це для будь-яких змін — вивчити мову і поїхати в іншу країну, змінити роботу, кинути пити, почати регулярно займатися спортом, змінитися зовні, знайти чоловіка своєї мрії, стати супер профі в SEO або чим-небудь ще, досягти відвідуваності сайту в 1000 чоловік в день, змінити обстановку в сім’ї і так далі.

Будь-які зміни можна зробити проектом.

Але при цьому, звичайно, дуже важливо не зациклюватися на результаті і бути готовим, що це ніколи не трапиться, а ти будеш щасливий і без цього. Це одне з головних правил гармонійного життя без перекосів і «обраток».

Взагалі, у мене в житті все зазвичай йде у потоці — я не роблю далекосяжних планів і адаптуюся під внутрішні сигнали і якісь складні обставини. Але при цьому керувати і підгрібати відмінно допомагає зараз саме те, про що я пишу нижче.

Отже, алгоритм втілення великих змін в життя:

1. Точка А — Точка Б.

2. Міст між точками. План дій на найближчий рік великими мазками. План на найближчі 1-3 місяці дуууже докладно.

3. Складати щоденні плани, бажано напередодні ввечері і підводити підсумки. Заміряти і контролювати як великі періоди, так і дрібні.

4. Менше думати — більше діяти. Охороняти свою енергію — прибрати джерела її зливу.

5. Оточити себе однодумцями, не ділитися з тими, кому все одно, чи хто не схвалює.

6. Любити себе, як би то не було, не лаяти і частіше хвалити за всі дрібні зміни.

7. Прийти в точку Б і здивуватися.

Всі інші інструменти, експерименти, спроби і провали — все це вже накручується навколо основного скелета. Я, наприклад, зрозуміла згодом, що інструменти потрібно регулярно міняти, щоб «не замилювалися». Міняти спосіб ведення чеклиста, змінювати програму або спосіб ведення списків, додавати різні карти візуалізацій, майнд картки або інші способи фіксувати для себе інформацію і свої цілі, змінювати систему заохочень і штрафів, змінювати регулярність звітів, міняти теми і варіанти фрирайтинга, змінювати і комбінувати системи типу GTD, Автофокус, Agile і так далі.

Дуже важлива максимальна чесність із самим собою. Взагалі це дуже корисно зробити звичкою — бути за життя чесним із самим собою та іншими. Це як мінімум просто економить купу енергії на подолання дисонансів і психозащит. Тому, наприклад, я всі свої особисті записи веду під паролем, щоб виключити навіть самий мінімальний шанс, що хтось їх прочитає — це дає мені можливість бути з собою гранично відвертою в своїх думках, почуттях і бажаннях.

Всі свої плани, списки, фрирайтинг та інше я пишу ось у цій програмі.

Трохи докладніше:

1. Точка А — Точка Б.

Прописати для себе докладно на папері — де ви перебуваєте зараз в якомусь одному напрямі — «життєвий проект». Чесно. Прописати, куди хочете прийти в цьому плані. Точка Б повинна цікавити, хвилювати, радувати, вам має бути прикро, що ви все ще не там. Тоді мета буде досягатися набагато легше і приємніше.

Намалювати точку А і Б — значить детально уявити собі, яким ви є зараз без ілюзій і яким ви будете виглядати після закінчення робіт. І частіше повертатися до точки Б, частіше її візуалізувати і представляти.

Але тільки зміни дійсно повинні бути по душі — те, що дійсно хочеться саме вам, а не вашим рідним або щоб це було престижно. Це має бути ваше, а не наносне. Точка Б повинна викликати внутрішній комфорт. Хоча до неї напевно буде домішуватися сумніви, страхи, і це нормально.

Взагалі, підведення підсумків, фрирайтинг, планування дуже важливі. Іноді я витрачаю 1-2 дні тільки на це, начебто в збиток іншим справам. Але виходжу з дуже великою чіткістю в голові і мені ясно, що робити і куди рухатися, хаосу більше немає і енергія на метання чи переживання більше не розпорошується. Можна просто далі діяти.

Безкоштовні курси SEO від Ганни Ященко – 20 PDF-уроків – Хороші, для новачків, але і не тільки, досить глибокі, актуальні. Хочете навчитися самостійному безкоштовного просування сайтів? Будь ласка.

2. Міст між точками. План дій на найближчий рік великими мазками. План на найближчі 1-3 місяці дуже докладно.

Коли я проходила Самодисципліни Парабелума, у нього були відмінні завдання. Одне з них було приблизно таке (відтворюю по пам’яті):

у дуже стислий відрізок через 15 хвилин написати, який твоє життя буде через 10 років, потім через 5 років, через 3 роки, через 1 рік. Потім написати, які 3 проекту наблизять тебе до бажаних змін через рік. Уявити, що у тебе повний АНЛИМ часу. Розписати детально, що тобі потрібно зробити з цим 3-м проектам, щоб досягти в них максимуму. Потім вибрати зі списку 10 найбільш важливих справ на найближчу реалізацію. Розписати їх дуже детально на самі дрібні кроки. Реалізувати за 1-2 місяці.

Час від часу проводити таку дію. Подібне вправу може дуже допомогти у виконанні пункту 2.

А взагалі — треба взяти, розділити рік на 12 місяців, коротко прописати що ви хочете отримати, зробити, як хочете виглядати в кожному місяці, які важливі події будуть у тому чи іншому місяці.

Потім дати собі певний період на виконання задуманого або виділити перший великий етап. Це може бути місяць або 6 місяців.

Розписати дуже дуже докладно кожен з місяців.

У цьому докладному плані — вся сила. Ви повинні бачити зверху свої найближчі місяці й плани. План на найближчий місяць повинен бути розбитий так детально, щоб кінцеві пункти вже особливо і не розбивалися на шматочки. Тоді ви просто будете ковзати по ньому. І рівень прокрастинації, страхів, ліні і іншого буде набагато нижче.

У підсумку ви повинні добре відчувати і бачити Точку А, Точку Б і міст між ними. І крапка Б сама вас тягнути до себе.

Що важливо — досягнення змін в одній сфері може зачіпати цілий ряд напрямків, ресурсів. Це найчастіше комплекс.

Я буду тут використовувати терміни Марини Коміссарова (Еволюції), яка допомогла і допомагає мені дуже сильно в цьому житті.

Так, щоб вивчити нову мову і поїхати в країну, що вас цікавить, потрібно:

— вивчити мову до якогось мінімального рівня — ресурс Навчання, ресурс Імідж (якщо зустрічатися і спілкуватися з людьми, що говорять на цій мові)
— накопичити достатньо грошей для поїздки в потрібну країну — ресурси Робота і Економіка (гроші)
— організувати поїздку і зробити її — я так розумію, це ресурс Транс, у кого-то ще + Сім’я або Любов.

загалом, доведеться працювати не тільки над вивченням мови, а бажано, по декількох напрямках одразу. Та й взагалі, майже будь-які великі зміни впираються в гроші і в те, щоб оптимізувати свою роботу — працювати менше, а заробляти більше.

Якщо тільки сидіти і потихеньку вчити мову, і готуватися, то можна і через 20 років не доїхати.

Якщо вас засмоктує робота, хобі, друзі і сім’я та, в принципі, нікуди вставити подібну мету, то у вас повинні бути чітко прописані всі віхи — коли ви вже вмієте, знаєте, в якому місяці маєте яку суму грошей, коли купуєте квитки і так далі.

Щоб зрозуміти напрямок дій, варто краще оцінити, що у вас відбувається в різних напрямках вашого життя. Може, спочатку варто зайнятися затыканием дірок і тільки потім новими великими цілями.

У неї є дуже хороша базова стаття по всім 12 ресурсів.

З тієї ж Коміссарова, наприклад, щоб вийти з адикції в одному ресурсі, варто гарненько опрацьовувати протилежний.

Так от, якщо є адикція і залежність в ресурсі любові — незадовільні стосунки або історія, яку потрібно забути, то варто зайнятися іміджем — це зовнішній вигляд + спілкування (особливо з протилежною статтю).

Трудоголізм (аддикція в роботі) врівноважується ресурсом Сім’я. І навпаки, якщо сім’я у вас — єдине джерело задоволення (як у багатьох жінок в декреті) — варто терміново прокачувати ресурс роботи. Щоб потім не було якихось проблем з зв’язку з таким серйозним перекосом. Але робота повинна бути при цьому улюбленою і в якій ви профі — потрібно працювати в цьому напрямку.

Якщо адикція в ресурсі Транс (харчова, алкоголізм, куріння) — звернути особливу увагу на ресурс Здоров’я. Особливо на тренажерний зал. Хоча тут зазвичай потрібен цілий комплекс дій, на які потрібно перенаправити увагу, оскільки такі адикції дуже сильні — це має бути зміна кола спілкування, нові захоплення, нові звички, істотна прокачування іміджу і спілкування, дуже багато нового.

А ось навпаки, при фрустрації ресурсу (його малої прокаченности, неподключенности), варто працювати над цим самим ресурсом. Ще можна скористатися сусідніми, щоб простіше було його підключити, якщо не вистачає мотивації працювати над ним безпосередньо.

Наприклад, ресурс Економіка (гроші) можна підключати за допомогою ресурсів Навчання та Імідж. Прокачуємо Навчання — вчимося нових знань, стаємо профі, підвищуємо свою кваліфікацію — можемо претендувати на нові замовлення з інших областей або пропонувати комплекс послуг, або на підвищення зарплати. Прокачуємо Імідж — починаємо краще виглядати, вчимося краще спілкуватися, бути більш привабливими, впевненими в собі, харизматичними — теж простіше знаходити клієнтів, спілкуватися з поточними клієнтами, партнерами, роботодавцем.

Інший приклад — ресурс Робота і сусідні з ним Дружба і Альтруїзм. Якщо ви починаєте якусь нову справу і ще не впевнені в своїх силах, то першими клієнтами можуть стати друзі, або перший досвід може бути напрацьований взагалі у вигляді безкорисливої допомоги по вашому профілю. З’явиться портфоліо, відгуки, закріпиться перший успішний позитивний досвід і т. д. — мотивація на заняття цією справою підвищиться.

Прокачування якогось певного ресурсу зазвичай займає не менше 2-3х років постійних усвідомлених зусиль і вкладів. Тоді він починає давати багато енергії, тягнути за собою і стає досить стабільною опорою в житті.

Звичка ходити в тренажерний зал, любити своє тіло і добре себе почувати не дасть скотитися в якусь хімічну аддикцию. Звичка подобатися собі та іншим, і багато спілкуватися, мати багато прихильників не дасть скотитися до нездорової і руйнує залежності в сфері любові. І так далі.

Прокаченные ресурси — як охоронний оберіг від фрустрації в даному ресурсі (коли немає сил, не хочу, не потрібно, не цікаво і так далі) або від адикції у протилежному ресурсі.

Дуже бажано щоденно повертатися до цих найближчим розписаним дуже-дуже докладно місяців. У мене в такому плані записані і ще різні важливі справи на місяць, які не входять в даний план змін, але які я хотіла б побачити виконаними.

3. Складати щоденні плани, бажано напередодні ввечері і підводити підсумки. Заміряти і контролювати як великі періоди, так і дрібні.

Контроль дуже важливий. З мого досвіду з чеклистами, іноді здається, що ти за цей місяць досить багато займався спортом чи вивчав мову — дивишся на місяць, і там всього 2 хрестика. Щоб не перебувати в ілюзії руху, треба відслідковувати і коректувати все, що заважає реальному руху.

Спиться спокійніше, коли у тебе є чіткий план на завтрашній день, якого ти візьмешся, коли виспишся. І особливо, якщо проспиш, і буде колись його вранці складати.

Більш докладно про те, як я працюю зі списками, планами і найефективніші лайфхаки і практичні фішки я писала у статті «Ефективна робота зі списками і життям. Встигати все найважливіше»

В цій моїй статті «Як встигати більше» я вже розписувала, що мені допомагає, в тому числі ряд інструментів і перевірені програми, де можна зберігати всі потрібні щодня дані, щоденники, цілі, фрирайтинг, відслідковувати руху до мети і так далі.

4. Менше думати — більше діяти. Охороняти свою енергію — прибрати джерела її зливу.

У плані прочищення голови, впровадження нових, дуже корисних звичок, які істотно змінюють життя після того, як заходять на рефлексорику, мені дуже сильно допомогли за останні 2-3 роки Марина Комісарова (Еволюція) і Олександр Палієнко.

Той же Зеланд, наприклад, багато років тому добре допоміг у свій час почати відчувати душу (інтуїцію, що насправді «твоє») і окремо мозок (наносні громадські програми, страхи). Так, я стала після цього нарешті відчувати себе щасливою і почалися перші великі зміни в моєму житті. Але поки у мене залишалася ще величезна купа всіляких багів і не розуміння, як жити більш ефективно, все одно було відчуття, що живу я в якомусь хаосі, і все, що я роблю, відлітає в чорну діру і я залишаюся з тим же, з чим була.

Олександр Палієнко постійно транслює такі речі, як любити себе (дисципліна в задоволення, і робити все трохи менше, ніж хочеться), не асоціювати себе ні з чим взагалі – ні зі статусом, ні з досягненнями, ні з талантами, тільки з тим — чоловік ти чи жінка. Швидко перемикатися в усьому (зробив щось або купив щось, і вже думаєш про інше, а не півдня про це), «придумав зробити — зробив» (добре тренується на побутових дрібницях). Бути готовим бути щасливим з тим, що маєш зараз ще 10.000 років і померти з цим у будь-який момент. Прибирати засудження, прибирати залипання в соцмережах та й взагалі залипання на чому завгодно — на минулому, на людях, на всьому. Прибирати слабких людей з оточення і міняти оточення на користь набагато більш сильних, прибирати спасательство у великих обсягах зі свого життя. Його 7 чарівних правил (можна погуглити), думати позитивно і творчо (не чого не хочу, а ЧОГО ХОЧУ з приводу будь-яких, навіть самих дрібних життєвих ситуацій).

Марина Комісарова — взагалі золота жінка. Безкоштовно у своєму блозі (ще у неї вийшла чудова книга) видає коштовні знання і допомагає людям усвідомлювати дуже важливі речі щодо себе, розвитку, відносин з іншими людьми і протилежною статтю. Після неї я свідомо стала працювати в рамках Стоденки саме над найважливішими ресурсами – імідж і робота, гроші. Ще з розряду найважливіших – сім’я і любов. Зазвичай У мене зараз йде завжди опрацювання 2х цілей — 1) імідж і 2) робота, гроші. Третій час від часу йде якась ще окрема велика мета. Але оскільки вона теж найчастіше зав’язана на гроші, то у минулі і поточні опрацювання ресурсів Робота і Економіка теж дуже сильно допомагають і цієї мети.

Ось цих двох — Коміссарова і Палієнко мені вистачає вище даху для регулярного читання та впровадження того, про що вони пишуть, щоб робити своє життя більш ефективною і приємною — прибирати все, що забирає зайву енергію і впроваджувати все, що змінює мене на краще. Дуже рідко читаю зараз якісь ще інші книги, тому що вважаю, що перебір з інформацією, яку ти не можеш застосувати у справі, не веде ні до чого хорошого, а тільки руйнує і знову ж відсмоктує енергію.

Фрирайтинг — цінний інструмент для того, щоб задавати собі питання типу — чи Правда це? Ти справді цього хочеш? А навіщо тобі це? А далі навіщо це? і до чого це призведе? Навіщо? Навіщо? і так докопуватися до того, що насправді «твоє» і є для тебе цінністю, чого ти хочеш в цьому житті і прямо зараз. Що заважає бути щасливим. Або питання собі — Як ти себе почуваєш зараз?
Що тебе тривожить? Що тобі заважає? Що б ти хотіла змінити? Що ми можемо зробити з цим взагалі? Що можемо зробити з тобою з цим прямо зараз?
Фрирайтинг відмінно допомагає розвантажити голову, особливо коли відбувається щось неприємне або відчуваєш незадоволеність собою. Це якщо не робити ніяких вправ, а просто влаштовувати сесії розмови з самим собою. Чарівна штука — письмово викладати все, що ганяється в твоєму мозку і з’їдає всю енергію, яка могла б піти на дію.

Що б там не говорили про жайворонків і сов, я вважаю, що кожна людина створена лягати спати із заходом сонця і прокидатися зі сходом. Один час я дуже довго лягала в 3-4 години ночі і вважала себе совою. Потім обставини мого життя сильно змінилися, і я стала отримувати величезне задоволення від прокидання о 4-5 ранку. Мізки рано вранці все-таки набагато свіжіше, особливо, якщо ти виспався, тобто рано ліг спати.

Енергію дає рух і правильне харчування, режим і розпорядок. Якщо день почався «правильно» — рано вранці, з пробіжки, зарядки, перегляду цілей, бадьорої музики — то, швидше за все, він буде дуже продуктивним і активним, наповненим енергією.

Коли в раціон більше свіжих овочів і фруктів, води, відсутня каву та інші стимулятори — відчуваєш себе набагато краще. Але до цього розуміння найчастіше приходиш дуже поступово.

5. Оточити себе однодумцями, не ділитися з тими, кому все одно, чи хто не схвалює.

Це дуже важливий момент, хоча багато хто його не усвідомлюють або відкидають на потім. Як говорить Палієнко, і я з ним абсолютно згодна, 70% того, що ми можемо досягти, що ми представляємо з себе, творить наше оточення.

Саме тому я в останні роки використовую Стоднівку навіть не як тренінг, де потрібно виконувати якісь завдання. А як канву для змін, як середовище, де збираються такі ж люди — шукають, намагаються змінитися, намагаються бути чесними самі з собою і рухаються вперед. Мені більше від Стоденки останнім часом нічого і не треба — публічне закрите місце, щоб структурувати свій досвід останніх рухів щодо змін і почитати звіти інших, хто опрацьовує часто схожі цілі і ділиться знахідками. Залишатися в рамках усвідомлених змін, не вилітати.

Стоднівка — це спосіб посилити своє оточення, збільшити в ньому відсоток сильних і активних людей. Мені дуже подобається, що там іноді трапляються люди, з якими не так просто зустрітися у звичайному житті — проходять у перших місцях міжнародні змагання на витривалість в Цукрі, працівники адронного коллайдера, професійні казкарки, люди, які пишуть свої пости з борту яхти в навколосвітку і різні інші.

Немає ніякого сенсу обговорювати свої плани та мрії з тими, хто ними не цікавиться, хто заздрить або засуджує або просто не вірить у тебе. Навіть якщо це близькі люди. Це непотрібна витрата енергії і руйнування себе і тих людей теж.

Потрібно оточувати себе тими, хто набагато сильніше — навіть якщо це незнайомі, вигадані або віртуальні персонажі. Тоді це буде не опускати, а піднімати. У більшості людей же все навпаки.

6. Любити себе, як би то не було, не лаяти і частіше хвалити за всі дрібні зміни.

Про це дуже багато говорить Марина Комісарова — про те, як полюбити і прийняти своє реальне Я, без психозащит (як вона називає, корон), без ілюзій. «Собі стати мамою, а не мачухою». Танцювати з бубном навколо всіх позитивних змін, зберігаючи мотивацію до наступних змін. Не лаяти і не принижувати себе.

Будь-яке насильство і тиск породжує опір і нічого більше. Рано чи пізно.

Ми і самі з собою поводимося, як мачухи, а не мами, більшу частину дня в режимі жорсткого внутрішнього судді, так ще й зі своїми дітьми те ж саме.

Просто наведу тут кілька шматків з її статей:

«За старих рейках людини катається без зусиль волі, вони його самі возять як іграшковий поїзд на батарейках, а от якщо людина хоче хоч що-небудь, хоч трошки у своєму житті змінити, йому потрібно або потік ззовні, або дуже поступова, дуже акуратна робота над собою, з обов’язковими танцями з бубном навколо себе,
з заохоченнями себе, з похвалами, із створенням для себе міні-потоків.»

«Так як будь-яка проактивна робота зі своїми ресурсами полягає в тому, щоб «стати собі мамою», дуже допомагає ось яка річ. Уявіть, що у вас є дитина, якого ви постійно лаєте і приводьте йому в приклад інших дітей. Такі матері бувають, чи не так? Ви кажете, що у нього не такий ніс, не такі вуха, і заздрісно дивитеся на інших дітей, у яких і носи чудові і вуха чудо. Ви лаєте свого за неправильний ріст, за зайву вагу або навпаки, за зайву кістлявість. Ви забиваєте свою дитину до того, що йому не хочеться виходити на вулицю, а коли він виходить, він весь стискається і намагається зникнути, тому що ви йому навіяли, що він безобразен. Іноді ви говорите йому, що він теж нічого, але він вже не вірить, бо чого б ви не хвалили в інших, завжди у нього немає і йому не світить.

Ви представили цю сумну картину? Не плачте. Просто припиняйте так поводитися з собою. Любіть себе таким, яким вас зробила природа (а потім допоможете їй поліпшити в собі дещо, не ламаючи весь її задум). Немає ніяких однозначних стандартів. Красивими можуть бути дуже різні люди, стандарти куди більш пластичні, ніж прийнято вважати. Але і некрасиві люди можуть бути чарівними і збирати симпатії оточуючих набагато більше (не тільки як особистості, а як фізичний факт буття). Краса – річ відносна, тобто залежить від контексту. Будь-який предмет може бути гарний, якщо для нього створено правильний контекст. Все на світі мозок сприймає лише в контексті, в системі, у зв’язку з іншими речами, ніщо не сприймає як сферичного коня у вакуумі. Це неможлива річ для мозку, він так не функціонує.

Свій імідж можна і потрібно вдосконалювати, проте марно говорити про вдосконалення того, що здається шлюбом. Для творчої роботи над своїм зовнішнім виглядом, важливо любити себе як матеріал, бачити великий потенціал, спостерігати переваги, тільки тоді робота над собою буде ефективною, оскільки стане цікавою і обіцяє бонуси (інтерес і мотивація – закон прокачування будь-якого ресурсу). Якщо потрібно вгрохать купу сил, щоб отримати якийсь дуже сумнівний результат, починається фрустрація ресурсу. Хочеться взагалі відволіктися від цієї безперспективної і нудної теми і пошукати себе в чомусь іншому. Наприклад, «подумати про душу». »

7. Прийти в точку Б і здивуватися.

Якщо ви будете контролювати і заміряти виконується і продовжувати рухатися, ви прийдете в давно бажаний пункт Б ) І здивуєтеся, що ви опинилися там, куди мріяли потрапити останні 10-20 років. І усвідомлюєте, що без цього усвідомленого комплексу заходів щодо змін напевно не потрапили б сюди ніколи.

Вам сподобається сам рух, сподобається напружувати волю, вона теж прокачается і стане сильнішою, підвищиться самоповагу.

Від досягнення великої мети підвищиться ваша ємність. Ємність — це здатність отримати або втратити щось велике і залишитися спокійним. Як каже мій тренер, «потрібно іноді робити важко-важко, щоб було легко жити в інший час». Інші подібні цілі стануть в ранг звичайних. Цілі трохи поменше стануть здаватися ерундовыми (хоча раніше здавалися непідйомними). Ще більш великі цілі, ніж досягнута зараз, будуть здаватися не простими, але реальними, розв’язуваними.

Якщо в якийсь день захочеться пропустити заплановані дії — просто згадайте, дійдете ви в точку Б в такому випадку? Адже й раніше ви теж хаотично іноді робили якісь дії в її напрямку. І практично нікуди не рухалися. Щоб нарешті отримати результат, потрібно бути системним і послідовним. А інакше ви ніколи не дізнаєтеся, яке це — бути там, на тому кінці моста.

І життя реально стане удовлетвореннее, сильніше, стабільніше, разноцветнее. І навіть прибуття в точку Б вже перестає бути таким важливим і критичним поступово.

Задоволення доставляє саме процес більш сильною і керованої життя.

Якщо у вас є якісь свої напрацювання в цьому напрямку — мені дуже цікаво дізнатися їх і діліться з читачами блогу!